Connecticut

poleć serwis drukuj

Była senator stanowa Terry Gerratana uhonorowana za 25 lat działalności na rzecz polsko-amerykańskiej społeczności

07-01-2019

Senator Gerratana...
Kasia...
Wśród polonijnych...
Fot. Asha Lassen,...
Fot. Asha Lassen,...
Fot. Asha Lassen,...

W środę, 19 czerwca, przedstawiciele organizacji polonijnych z New Britain i z całego stanu Connecticut zebrali się w sali balowej Crystal Ballroom, aby uczcić 25 lat działalności społeczno-politycznej senator stanowej Theresy „Terry” Bieliński Gerratana.

Gerratana znajduje się w szczytowym punkcie swojej kariery politycznej, tak więc nie było zaskoczeniem, gdy liczny tłum wypełnił salę balową, aby uczcić jej zawodowe osiągnięcia. Terry Gerratana jest byłym członkiem Senatu w stanie Connecticut, reprezentowała szóstą dzielnicę stanową od 2011 do 2019 r., służyła też w Izbie Reprezentantów w Connecticut w latach od 1993 do 2003 r., a w latach od 2007 do 2010 r. była komisarzem Państwowej Komisji Wyborczej.

Na początku tego roku Terry Gerratana opuściła Senat, aby dołączyć do administracji gubernatora Neda Lamonta jako starszy doradca w urzędzie zdrowia, strategii i opieki zdrowotnej, gdzie będzie kontynuować pracę nad reformą opieki zdrowotnej i pomocą osobom niepełnosprawnym.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło działaczy Partii Demokratycznej, pojawili się zastępca gubernatora Susan Bysiewicz, były mówca Izby Reprezentantów w Connecticut Christopher Donovan, przedstawiciele stanu: Peter Tercyak i Robert Sanchez, były burmistrz New Britain Donald DeFronzo oraz obecny kandydat z ramienia Partii Demokratycznej na stanowisko burmistrza w New Britain Christopher Porcher.

Była senator stanowa Beth Bye powiedziała zgromadzonym gościom, że samochód Terry Gerratana zawsze można było znaleźć zaparkowany na miejscu parkingowym na Kapitolu, ponieważ Terry była tak bardzo oddana swojej pracy i służbie publicznej. Prezes Stowarzyszenia Biznesmenów Polonijnych Adrian Baron oraz Konsul Honorowy RP w Connecticut Darek Barcikowski, uhonorowali panią Gerratana za jej poparcie okazywane polsko-amerykańskiej społeczności i regularną obecność na polonijnych wydarzeniach, takich jak Festiwal Małej Polski w New Britain czy festiwal dożynkowy w New Britain, brała też czynny udział w dorocznych Polskich Dniach na Kapitolu i była gościem honorowym zeszłorocznego konkursu Miss Polonia CT. Polska społeczność bardzo licznie pokazała swoją dumę z osiągnięć i charakteru pani Gerratana, bowiem na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Fundacji, Kongresu Polonii Amerykańskiej w CT, organizacji Miss Polonia Connecticut, Rady Polonii Amerykańskiej i wielu innych organizacji.

Powołując się nie tylko na swoje polskie korzenie, ale również na sentyment do lokalnej Polonii, Gerratana zadeklarowała, że nadal będzie obecna wśród lokalnej społeczności. Terry Gerratana dowodzi, że polskość nosi się w sercu, a nie na papierze.

Asha Lassen

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-20-2019
Cezary Pazura w Cracovia Manor w Wallington
10-20-2019
Obchody ku czci bł. ks. Popiełuszki w Parafii św. Stanisława Kostki
10-20-2019
Bajki Ignacego Krasickiego w Polskim Domu Narodowym w Hartford
10-21-2019
Prestiżowa nagroda fotograficzna International Photography Awards 2019 dla Polaka
10-25-2019
Koncert Sławomira w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com