Connecticut

poleć serwis drukuj
Od lewej: Virginia...

Klub Kultury Polskiej Greater Hartford Inc. ogłosił nazwiska tegorocznych laureatów stypendium im. Jennie Marconi-Javorski

07-05-2019

W środę, 19 czerwca 2019 r., podczas uroczystej ceremonii w Polskim Domu Narodowym w Hartford, Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. uhonorował stypendiami im. Jennie Marconi-Javorski czworo wybitnych studentów. Każdy z nich otrzymał czek na 1,000 dolarów. Tegorocznych stypendystów, zarysowując ich dotychczasowe osiągnięcia, przedstawiły współprzewodnicząca komisji stypendialnej Florence Langridge i Virginia Pudło.

Olivia V. Dybinski

Olivia, córka Jarosława i Agnes Dybinski z Berlin, CT, jesienią zamierza rozpocząć studia na University of Connecticut, na kierunku matematycznym. W przyszłości chciałaby być nauczycielem matematyki. W 2019 r. ukończyła z wyróżnieniem Berlin High School. Przez cztery lata uczyła matematyki młodszych uczniów. Jej zaangażowanie i miłość do tańca zapewniły jej miejsce w słynnej Disney World Parade, co było dla niej wyjątkowym zaszczytem. Przez 8 lat uczęszczała do polskiej szkoły. Aktywnie udzielała się w kółku teatralnym, chórze jazzowym, klubie dyskusyjnym sponsorowanym przez Rotary Club, pracowała również przez dwa lata jako wolontariuszka na rzecz miasta.

Bruno L. Wieckowski

Bruno, syn Beaty Wieckowski z Glastonbury, CT, studiuje księgowość w Connecticut State University School of Business w New Britain, CT. Spędził miesiąc na University of Miami, jako wolontariusz uczestnicząc w badaniach nad urazami mózgu (w 2015 r.) oraz nad epilepsją (2016 r.), co zaowocowało publikacją artykułów naukowych jego współautorstwa. Pracował przez 3 lata w New England Air Museum, pomagając przy ekspozycji poświęconej Dywizjonowi 303. Już na pierwszym roku studiów został prezydentem Polskiego Klubu na CCSU. Dołączył do Stowarzyszenia Księgowych na CCSU w 2017 r., najpierw będąc członkiem, rok później skarbnikiem i wreszcie w 2019 r. objął funkcję prezesa. Jest także członkiem stowarzyszonym AICPA i CTCPA.

Jessica M. Witkowski

Jessica, córka Sławomira i Krystyny Witkowskich z Farmington, CT, zamierza jesienią kontynuować studia na kierunku nauk politycznych na nowojorskim Pace University-Dyson College Arts & Sciences. Ma doskonałe wyniki w nauce, dzięki czemu jej nazwisko znalazło się na liście studentów wyróżnionych przez dziekana. Lubi sport, jest zaangażowana w rozgrywki hokeja na trawie. Była przewodniczącą chóru i członkinią chóru i orkiestry przez osiem lat. Jessica jest bardzo dumna ze swoich polskich korzeni i stara się kultywować swoje polskie dziedzictwo. 15-letnie zaangażowanie w harcerstwo polskie, uczęszczanie do Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford i przynależność do polskiej parafii św. Cyryla i Metodego w tym mieście, gdzie przez 10 lat pełniła służbę liturgiczną i uczyła religii, pokazują, jak ważna dla niej jest polska społeczność.

Karol Wroblewski

Karol, syn Marka i Barbary Wroblewskich z Wethersfield, CT, jesienią będzie kontynuował studia farmaceutyczne na Albany College of Pharmacy and Health Sciences. Jego celem jest zdobycie tytułu doktora farmacji w 2023 r. Jako wyróżniający się student regularnie pojawia się wśród wyróżnionych na liście dziekana. Karol pełni funkcję sekretarza w National Community Pharmacists Association, jako wolontariusz uczestniczy w pracach Academy of Managed Care Pharmacy, był też przez trzy lata członkiem Ultimate Frisbee Club. W 2016 r. otrzymał nagrodę Technology Award za wybitne osiągnięcia. Mimo wielu zajęć aplikuje do programu korepetycji rówieśniczych, aby pomagać innym uczniom, pracuje też na niepełny etat w Albany Medical Center.

opr. JLS


Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. został założony w 1976 roku w celu ochrony, wspierania i dzielenia się historią, kulturą i obyczajami Polski z Amerykanami. Wszystkie wpływy uzyskane z corocznie organizowanego wydarzenia, jakim jest konkurs bożonarodzeniowych szopek organizowany w Polskim Domu Narodowym w Hartford, przekazywane są na stypendia im. Jennie Marconi-Javorski.

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-20-2019
Cezary Pazura w Cracovia Manor w Wallington
10-20-2019
Obchody ku czci bł. ks. Popiełuszki w Parafii św. Stanisława Kostki
10-20-2019
Bajki Ignacego Krasickiego w Polskim Domu Narodowym w Hartford
10-21-2019
Prestiżowa nagroda fotograficzna International Photography Awards 2019 dla Polaka
10-25-2019
Koncert Sławomira w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com