Connecticut

poleć serwis drukuj
Od lewej: Virginia...

Klub Kultury Polskiej Greater Hartford Inc. ogłosił nazwiska tegorocznych laureatów stypendium im. Jennie Marconi-Javorski

07-05-2019

W środę, 19 czerwca 2019 r., podczas uroczystej ceremonii w Polskim Domu Narodowym w Hartford, Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. uhonorował stypendiami im. Jennie Marconi-Javorski czworo wybitnych studentów. Każdy z nich otrzymał czek na 1,000 dolarów. Tegorocznych stypendystów, zarysowując ich dotychczasowe osiągnięcia, przedstawiły współprzewodnicząca komisji stypendialnej Florence Langridge i Virginia Pudło.

Olivia V. Dybinski

Olivia, córka Jarosława i Agnes Dybinski z Berlin, CT, jesienią zamierza rozpocząć studia na University of Connecticut, na kierunku matematycznym. W przyszłości chciałaby być nauczycielem matematyki. W 2019 r. ukończyła z wyróżnieniem Berlin High School. Przez cztery lata uczyła matematyki młodszych uczniów. Jej zaangażowanie i miłość do tańca zapewniły jej miejsce w słynnej Disney World Parade, co było dla niej wyjątkowym zaszczytem. Przez 8 lat uczęszczała do polskiej szkoły. Aktywnie udzielała się w kółku teatralnym, chórze jazzowym, klubie dyskusyjnym sponsorowanym przez Rotary Club, pracowała również przez dwa lata jako wolontariuszka na rzecz miasta.

Bruno L. Wieckowski

Bruno, syn Beaty Wieckowski z Glastonbury, CT, studiuje księgowość w Connecticut State University School of Business w New Britain, CT. Spędził miesiąc na University of Miami, jako wolontariusz uczestnicząc w badaniach nad urazami mózgu (w 2015 r.) oraz nad epilepsją (2016 r.), co zaowocowało publikacją artykułów naukowych jego współautorstwa. Pracował przez 3 lata w New England Air Museum, pomagając przy ekspozycji poświęconej Dywizjonowi 303. Już na pierwszym roku studiów został prezydentem Polskiego Klubu na CCSU. Dołączył do Stowarzyszenia Księgowych na CCSU w 2017 r., najpierw będąc członkiem, rok później skarbnikiem i wreszcie w 2019 r. objął funkcję prezesa. Jest także członkiem stowarzyszonym AICPA i CTCPA.

Jessica M. Witkowski

Jessica, córka Sławomira i Krystyny Witkowskich z Farmington, CT, zamierza jesienią kontynuować studia na kierunku nauk politycznych na nowojorskim Pace University-Dyson College Arts & Sciences. Ma doskonałe wyniki w nauce, dzięki czemu jej nazwisko znalazło się na liście studentów wyróżnionych przez dziekana. Lubi sport, jest zaangażowana w rozgrywki hokeja na trawie. Była przewodniczącą chóru i członkinią chóru i orkiestry przez osiem lat. Jessica jest bardzo dumna ze swoich polskich korzeni i stara się kultywować swoje polskie dziedzictwo. 15-letnie zaangażowanie w harcerstwo polskie, uczęszczanie do Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford i przynależność do polskiej parafii św. Cyryla i Metodego w tym mieście, gdzie przez 10 lat pełniła służbę liturgiczną i uczyła religii, pokazują, jak ważna dla niej jest polska społeczność.

Karol Wroblewski

Karol, syn Marka i Barbary Wroblewskich z Wethersfield, CT, jesienią będzie kontynuował studia farmaceutyczne na Albany College of Pharmacy and Health Sciences. Jego celem jest zdobycie tytułu doktora farmacji w 2023 r. Jako wyróżniający się student regularnie pojawia się wśród wyróżnionych na liście dziekana. Karol pełni funkcję sekretarza w National Community Pharmacists Association, jako wolontariusz uczestniczy w pracach Academy of Managed Care Pharmacy, był też przez trzy lata członkiem Ultimate Frisbee Club. W 2016 r. otrzymał nagrodę Technology Award za wybitne osiągnięcia. Mimo wielu zajęć aplikuje do programu korepetycji rówieśniczych, aby pomagać innym uczniom, pracuje też na niepełny etat w Albany Medical Center.

opr. JLS


Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. został założony w 1976 roku w celu ochrony, wspierania i dzielenia się historią, kulturą i obyczajami Polski z Amerykanami. Wszystkie wpływy uzyskane z corocznie organizowanego wydarzenia, jakim jest konkurs bożonarodzeniowych szopek organizowany w Polskim Domu Narodowym w Hartford, przekazywane są na stypendia im. Jennie Marconi-Javorski.

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com