Connecticut

poleć serwis drukuj
Darek Barcikowski,...

Jahana Hayes w New Britain

07-31-2019

Kongresmenka Jahana Hayes, od stycznia reprezentująca 5. dystrykt stanu Connecticut, w poniedziałek, 22 lipca, spotkała się w New Britain z polonijnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami polonijnych organizacji. Spotkanie, zorganizowane przez Darka Barcikowskiego, Konsula Honorowego RP w Connecticut oraz wydawcę „Białego Orła”, zgromadziło w restauracji Belvedere w Małej Polsce około 30 osób.

Jahana Hayes poruszyła wiele tematów, na których koncentruje się podczas swojej pierwszej, dwuletniej kadencji, w tym kwestię opieki zdrowotnej oraz edukacji – która jest jej szczególnie bliska, bowiem Hayes wcześniej pracowała jako nauczycielka, a w 2016 roku została wybrana jako „Nauczyciel Roku” przez prezydenta Obamę. Hayes mówiła też o konieczności przygotowania młodzieży do różnych zawodów, w tym też tych polegających na pracy fizycznej. – Studia nie są dla każdego, ale każdy musi mieć jakieś umiejętności, aby móc podjąć dobrze płatną pracę – tłumaczyła kongresmenka. Podczas spotkania podjęty został również temat konieczności udziału Polonii w przyszłorocznym spisie ludności – 2020 US Census oraz dostępu do kształcenia osób dorosłych w zakresie używania najnowszych technologii.

Margaret Malinowski, która w urzędzie miasta New Britain odpowiada za rozwój ekonomiczny, lobbowała o granty dla miasta. Natomiast Darek Barcikowski, gospodarz spotkania, starał się wytłumaczyć kongresmence, że problem z narkotykami i opioidami dotyka również polonijną społeczność. – To temat, który w naszym środowisku jest uważany za tabu, ale niestety – istnieje i Polacy w Connecticut potrzebują więcej edukacji na temat tego, w jaki sposób ten problem rozpoznawać i gdzie szukać pomocy – mówił. Uczestnicy spotkania potwierdzili, że wśród Polonii było sporo przypadków śmiertelnych przedawkowań. – Reguła jest prosta: jeżeli w dystrykcie można się spotkać z jakimkolwiek problemem, są duże szanse, że dotyka on również Polaków, którzy wśród mieszkańców stanowią spory procent populacji – tłumaczył Barcikowski.

Kongresmenka podkreśliła chęć współpracy z Polonią i uznała spotkanie za pierwszy krok w budowaniu relacji oraz komunikacji z jej biurem. Ze względu na deszcz spotkanie nie zakończyło się planowanym spacerem po Broad Street, lecz kongresmenka zapewniła, że niebawem wróci do New Britain, aby przejść się po Broad Street i odwiedzić lokalnych przedsiębiorców.

wem

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
08-23-2019
Doroczny festiwal parafialny w parafii św. A. Boboli w Dudley
08-24-2019
Letnia dyskoteka w Klubie Sobieski w Greenacres
08-24-2019
11. doroczny Festiwal Pierogów w Lawrenceville
08-24-2019
Projekcja filmu pt. „Wilkołak” w Film Noir Cinema
08-24-2019
Piknik w Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com