Connecticut

poleć serwis drukuj
Trasa koncertowa...

Natalia Kukulska gwiazdą Parady Pułaskiego

07-31-2019

Tegoroczna Parada Pułaskiego, która w niedzielę, 6 października, przemaszeruje nowojorską 5. Aleją, będzie wyjątkowym wydarzeniem dla Polonii z Connecticut, która w tym roku po raz pierwszy w historii stanie na czele tej największej polonijnej manifestacji w USA.

To historyczne wydarzenie uświetni Natalia Kukulska, która na zaproszenie Wielkiego Marszałka 82. Parady Pułaskiego Darka Barcikowskiego będzie towarzyszyła Polonii na 5. Alei. Natalia Kukulska została zaproszona też na bal, który odbędzie się 14 września w Nowym Jorku, a w weekend samej parady wystąpi podczas trzech galowych koncertów – w Stamford, New Britain oraz w Nowym Jorku.

Bal Marszałkowski

– Cieszę się niezmiernie, że tak wspaniała osoba jak Natalia Kukulska będzie częścią tegorocznej parady oraz towarzyszących jej wydarzeń – mówi Wielki Marszałek Darek Barcikowski.

Natalia Kukulska planuje odwiedzić Nowy Jork już w połowie września, aby wziąć udział w wielkim balu z okazji Parady Pułaskiego, który odbędzie się w prestiżowym hotelu Marriott Marquis na Times Square – pulsującym sercu miasta. Podczas balu tradycyjnie zaprezentowani zostaną marszałkowie wszystkich kontyngentów, które przemaszerują w paradzie. Marszałkom towarzyszyć będą Miss Polonia poszczególnych kontyngentów, a także dziewczynki ukoronowane jako Junior Miss i Little Miss Polonia. Tegoroczny bal uświetni również występ zespołu „Polanie” z Bridgeport, CT.

Niezapomniane koncerty

Weekend Parady Pułaskiego rozpocznie wielki koncert galowy Natalii Kukulskiej, który odbędzie się w czwartek 3 października w Westhill High School w Stamford o godzinie 8 wieczorem. Współorganizatorem koncertu w Stamford jest Komitet Parady Pułaskiego w tym mieście, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia uczestnictwa w Paradzie Pułaskiego. Następnego dnia o tej samej godzinie artystka wystąpi w New Britain High School. Podczas koncertów zatytułowanych „The Best of Natalia Kukulska” wokalistka zaprezentuje swoje największe przeboje takie jak „Światło”, „W biegu” czy „Sexi Flexi”. Nie zabraknie też muzycznego wspomnienia Anny Jantar. Oba koncerty rozpocznie gość specjalny – Łukasz Rostkowski, znany jako L.U.C, w towarzystwie orkiestry „Rebel Babel Film Orchestra”. Zaprezentuje on retrospektywę polskiej muzyki filmowej ostatniego wieku pt. „Polscy kompozytorzy w Hollywood”.

Kolejnego wieczoru, w sobotę 5 października, czyli dzień przed samą paradą, Natalia Kukulska wystąpi w Nowym Jorku w Melrose Ballroom, rozpoczynając tym samym oficjalnie weekend Parady Pułaskiego w metropolii nowojorskiej.

Muzyka, która łączy pokolenia

– Natalia jest artystką, której twórczość łączy pokolenia – zauważa Darek Barcikowski. – Polonia ma ogromy sentyment do jej mamy, Anny Jantar, a następne pokolenia, niezależnie od wieku, darzą wielką sympatią Natalię Kukulską i słuchają jej utworów, ponieważ jej muzyka jest uniwersalna, przemawia do wszystkich – tłumaczy Barcikowski. – Aby te wyjątkowe koncerty w Stamford oraz New Britain naprawdę połączyły pokolenia, tak samo jak, mam nadzieję, zrobi to tegoroczna parada, dzieci do 12. roku życia w towarzystwie osoby dorosłej będą mogły wejść na oba koncerty bezpłatnie – dodaje Wielki Marszałek.

– Bardzo się cieszę na nadchodzące koncerty w Connecticut i w Nowym Jorku. Mam olbrzymi sentyment do tych miejsc i wiąże się z nimi wiele wspomnień, również muzycznych. Niezwykle ciepłe przyjęcie polonijnej publiczności daje mi nadzieję, że i tym razem będą to niezapomniane chwile, zwłaszcza, że minęło sporo czasu od mojej ostatniej wizyty. Koncert, który szykuję, będzie zarówno energetyczny, jak i sentymentalny. Wystąpią ze mną wspaniali muzycy, których kunszt zawsze jest dla mnie inspiracją. Zrobimy wszystko, byście nas wspominali długo i serdecznie! – zapewnia Natalia Kukulska.

Do zobaczenia!

W niedzielę 6 października na 5. Alei Natalia Kukulska będzie towarzyszyć Polonii z Connecticut, która otworzy tegoroczna paradę. – To będzie naprawdę historyczny moment i wielkie przeżycie. Cieszę się, że Natalia wyraziła zgodę, aby w nim uczestniczyć, to wyjątkowo ciepła i życzliwa.. Dla Polonii w Connecticut tegoroczna parada jest wyjątkowym wydarzeniem, a obecność Natalii oraz koncerty galowe w Stamford i New Britain z jej udziałem na zawsze wpiszą się w historię Polonii w tym stanie – kończy Barcikowski.

Informacje na temat parady oraz balu dostępne są na www.pulaskiparade.com. Informacje na temat koncertów Natalii Kukulskiej, łącznie z możliwością zakupienia biletów, można znaleźć na www.gramx.com. Bilety na koncerty w cenie $50 w przedsprzedaży ($60 przy drzwiach) są już też dostępne w punktach polonijnych.         

wem


Wyjątkowa wokalistka

Natalia Kukulska jest córką kompozytora Jarosława Kukulskiego i piosenkarki Anny Jantar, która zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej na Okęciu w 1980 r. Debiutowała w 1986 r. albumem zatytułowanym „Natalia”, który zawierał utwory skierowane do dzieci, m.in. kultową piosenkę „Puszek-okruszek”. W 1996 r., po ukończeniu liceum, wydała album zatytułowany „Światło”, stylistycznie nawiązujący do nurtu soul, pop i R&B. Album uzyskał status złotej płyty. Płyty nagrywane w kolejnych latach sprawiły, że Natalia stała się jedną z najważniejszych artystek lat 90., a utwory takie jak np. „Dłoń”, „Piosenka światłoczuła” czy „Im więcej ciebie, tym mniej” zyskały miano przebojów. Natalia wielokrotnie była uznawana Wokalistką Roku przez rozgłośnie radiowe oraz pisma branżowe. Wśród licznych nagród i wyróżnień na koncie ma aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w tym roku nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach”, nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. W 2017 roku ukazał się jej dziewiąty album „Halo tu Ziemia”, na którym Natalia konsekwentnie podażą swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.

Bardzo ważną część kariery Natalii Kukulskiej stanowi jej działalność charytatywna. Jako Ambasador Dobrej Woli Unicef wspierała akcję „Szkoły dla Afryki”, a od kilku lat związana ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, zapewniającym dom osieroconym i opuszczonym dzieciom.


Gdzie kupić bilety?

Connecticut

 • MaxMart – New Britain
 • Teresa’s Flowers – New Britain
 • Quo Vadis – New Britain
 • Konsulat Hon. RP – New Britain
 • Polonia Market – Bristol
 • Baltyk Deli – Hartford
 • Adam’s Deli – Vernon
 • Europol – Ansonia
 • Lasowiak Deli – Bridgeport
 • Warsaw Deli – Stamford
 • European Deli – Stamford
 • Baltyk Deli – Stamford
 • Sezam – Stamford
 • Taste of Poland – Stamford
 • Boga Davidson – Stamford
 • Halina Szeligowska – Stamford
 • Taste of Europe – Norwalk
 • Polish Deli – Norwalk

Massachusetts

 • Bernat’s Deli – Chicopee
 • Europa Deli – Chicopee
 • Golemo Travel – Worcester
 • Baltic Deli – Boston

Rhode Island

 • Polonia Market – Pawtucket
wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
08-23-2019
Doroczny festiwal parafialny w parafii św. A. Boboli w Dudley
08-24-2019
Letnia dyskoteka w Klubie Sobieski w Greenacres
08-24-2019
11. doroczny Festiwal Pierogów w Lawrenceville
08-24-2019
Projekcja filmu pt. „Wilkołak” w Film Noir Cinema
08-24-2019
Piknik w Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com