Connecticut

poleć serwis drukuj
Fot. Paweł...

Dożynki w Stamford

08-26-2019

17 i 18 sierpnia w Stamford odbyły się tradycyjne dożynki. Organizatorem imprezy, jak co roku, była polska parafia Holy Name of Jesus. Podczas uroczystej mszy świętej nie zabrakło elementów typowych dla Święta Plonów, m.in. poświęcenie dożynkowego chleba oraz niezwykle kunsztownych dożynkowych wieńców.

Na przykościelnym placu odtańczono poloneza, a w pierwszej parze taniec prowadził proboszcz parafii Holy Name of Jesus ks. Paweł Hrebeńko. Nie zabrakło także osób, które już wkrótce staną na czele kontyngentu z Connecticut, który będzie prowadził po raz pierwszy w historii Paradę Pułaskiego w Nowym Jorku: Bogi Davidson – marszałka Stamford 2019 oraz Miss Polonia Stamford 2019 Marty Kaczyński i Junior Miss Polonia Stamford 2019 Oliwii Kubisiak.

Dla gości przygotowano wiele atrakcji, m.in. loterię. Wszyscy uczestnicy dożynek mogli też liczyć na duży wybór polskich potraw i napojów – serwowano m.in. pyzy, placki ziemniaczane, pierogi, gołąbki i golonkę oraz piwo i wino. A wszystko to przy dźwiękach muzyki – w sobotni wieczór zabawę rozkręcał DJ Jack, w niedzielę o muzykę zadbał zespół Zambrowiacy.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1144.html

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com