Connecticut

poleć serwis drukuj
14 września na...

Polska Noc na meczu Hartford Athletic

08-28-2019

Już w sobotę 14 września br. na stadionie Dillion Stadium w Hartford, podczas meczu drużyny piłkarskiej Athletic z Louisville City FC, odbędzie się Polska Noc. Będzie polska muzyka i polskie jedzenie, ale najważniejszy tego dnia będzie doping kibiców dla napastnika gospodarzy Wojciecha Wójcika – jedynego Polaka w drużynie Athletic.

Mecz na nowym Dillium Stadium rozpocznie się o godz. 19. Bilety w specjalnej ofercie są w cenie 13 dolarów (dostępne na www.hartfordathletic.com). Po meczu będzie można spotkać się i porozmawiać z Wojciechem Wójcikiem, który podkreśla, że w organizację Polskiej Nocy bardzo zaangażował się jego klub.

Chcieliśmy wszyscy razem, jako miasto, klub i drużyna zrobić fajną atmosferę, żeby się wszyscy bawili. Zachęcam do tego, aby się ubrać na biało-czerwono albo na zielono-niebiesko. Mamy nadzieję, że przyjdzie bardzo wielu Polaków i że będzie świetna zabawa – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” piłkarz.

Wojciech mieszka w Hartford już kilka miesięcy. – Poznałem bardzo dużo Polaków m.in. podczas powitania w Polskim Domu Narodowym. Chodzę też na zakupy do New Britain i tam też poznałem wielu rodaków. Czuję się tutaj bardzo dobrze, a Polacy są tutaj wszędzie, co pomaga mi utrzymywać te polskie korzenie – podkreśla.

Czy 14 września wybiegnie w podstawowym składzie? – Myślę, że po ostatnim meczu [przeciwko drużynie z Atlanty – red.], gdy strzeliłem dwie bramki wychodząc jako rezerwowy, są na to szanse – mówi piłkarz. – Wygraliśmy ten mecz i to jest najważniejsze, ale nie mogę być pewny występu od pierwszej minuty. Ciężko na to pracuję na treningach i na meczach. Wydaje mi się, że dobrze ostatnio gram, ale decyzję podejmie trener. Bardzo bym chciał, bo będzie to przecież Polska Noc i jestem jedynym Polakiem w naszej drużynie – dodaje.

Jego drużyna jest obecnie na 16. miejscu w tabeli. – Nie mamy co prawda wystarczająco dużo punktów, aby zakwalifikować się do play-offów, ale pniemy się w górę tabeli. Klimat i atmosfera w drużynie i na stadionie są bardzo fajne i cały czas ciężko pracujemy, by wygrywać kolejne mecze – mówi urodzony w Dąbrowie Tarnowskiej napastnik.

Polak jest jednym z najlepszych piłkarzy swojej drużyny. W tym sezonie strzelił już 5 bramek i zaliczył 3 asysty. – Ja na indywidualne statystyki nie patrzę, tylko próbuję pomóc drużynie. Jako napastnik muszę strzelać bramki i cieszę się z tego, że mi się to udaje. Mam nadzieję, że strzelę coś także podczas Polskiej Nocy – mówi.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com