Connecticut

poleć serwis drukuj
14 września na...

Polska Noc na meczu Hartford Athletic

08-28-2019

Już w sobotę 14 września br. na stadionie Dillion Stadium w Hartford, podczas meczu drużyny piłkarskiej Athletic z Louisville City FC, odbędzie się Polska Noc. Będzie polska muzyka i polskie jedzenie, ale najważniejszy tego dnia będzie doping kibiców dla napastnika gospodarzy Wojciecha Wójcika – jedynego Polaka w drużynie Athletic.

Mecz na nowym Dillium Stadium rozpocznie się o godz. 19. Bilety w specjalnej ofercie są w cenie 13 dolarów (dostępne na www.hartfordathletic.com). Po meczu będzie można spotkać się i porozmawiać z Wojciechem Wójcikiem, który podkreśla, że w organizację Polskiej Nocy bardzo zaangażował się jego klub.

Chcieliśmy wszyscy razem, jako miasto, klub i drużyna zrobić fajną atmosferę, żeby się wszyscy bawili. Zachęcam do tego, aby się ubrać na biało-czerwono albo na zielono-niebiesko. Mamy nadzieję, że przyjdzie bardzo wielu Polaków i że będzie świetna zabawa – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” piłkarz.

Wojciech mieszka w Hartford już kilka miesięcy. – Poznałem bardzo dużo Polaków m.in. podczas powitania w Polskim Domu Narodowym. Chodzę też na zakupy do New Britain i tam też poznałem wielu rodaków. Czuję się tutaj bardzo dobrze, a Polacy są tutaj wszędzie, co pomaga mi utrzymywać te polskie korzenie – podkreśla.

Czy 14 września wybiegnie w podstawowym składzie? – Myślę, że po ostatnim meczu [przeciwko drużynie z Atlanty – red.], gdy strzeliłem dwie bramki wychodząc jako rezerwowy, są na to szanse – mówi piłkarz. – Wygraliśmy ten mecz i to jest najważniejsze, ale nie mogę być pewny występu od pierwszej minuty. Ciężko na to pracuję na treningach i na meczach. Wydaje mi się, że dobrze ostatnio gram, ale decyzję podejmie trener. Bardzo bym chciał, bo będzie to przecież Polska Noc i jestem jedynym Polakiem w naszej drużynie – dodaje.

Jego drużyna jest obecnie na 16. miejscu w tabeli. – Nie mamy co prawda wystarczająco dużo punktów, aby zakwalifikować się do play-offów, ale pniemy się w górę tabeli. Klimat i atmosfera w drużynie i na stadionie są bardzo fajne i cały czas ciężko pracujemy, by wygrywać kolejne mecze – mówi urodzony w Dąbrowie Tarnowskiej napastnik.

Polak jest jednym z najlepszych piłkarzy swojej drużyny. W tym sezonie strzelił już 5 bramek i zaliczył 3 asysty. – Ja na indywidualne statystyki nie patrzę, tylko próbuję pomóc drużynie. Jako napastnik muszę strzelać bramki i cieszę się z tego, że mi się to udaje. Mam nadzieję, że strzelę coś także podczas Polskiej Nocy – mówi.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
09-20-2019
Rekolekcje dla osób po doświadczeniach aborcji w Amerykańskiej Częstochowie
09-21-2019
Gala jubileuszowa z okazji 80-lecia Polskiego Klubu w Bostonie
09-21-2019
Zabawa powakacyjna w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
09-21-2019
Pożegnanie lata w Haller Post
09-21-2019
Obiad i zabawa taneczna w parafii św. Józefa w New Brunswick
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com