Connecticut

poleć serwis drukuj

Jubileuszowa zabawa Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford

09-24-2019

Boga Davidson
Boga Davidson
Boga Davidson
Boga Davidson
Boga Davidson
Fot. Iwona Dziedzic

W sobotę, 21 września, odbyła się zabawa jubileuszowa z okazji 50-lecia Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford. Komitet już od pół wieku dba o to, by Polonia z Connecticut uczestniczyła w dorocznych Paradach Pułaskiego w Nowym Jorku.

W tym jubileuszowym – 50. – roku uczestnictwa Polonii ze Stamford i okolic w tym największym polonijnym wydarzeniu na wschodnim wybrzeżu USA, dzięki staraniom lokalnego komitetu, to właśnie stan Connecticut prowadzony przez Wielkiego Marszałka Darka Barcikowskiego stanie na czele biało-czerwonego pochodu, który przemaszeruje nowojorską 5. Aleją w pierwszą niedzielę października. Powodów do świętowania było zatem sporo! Podczas przyjęcia nie zabrakło tortu, a o oprawę muzyczną zadbał zespół Solina.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com