Connecticut

poleć serwis drukuj
Natalia Kukulska z...
Fot. Archiwum...

Natalia Kukulska po 12 latach wraca do Connecticut

09-25-2019

Natalia Kukulska po raz pierwszy odwiedziła stan Connecticut 12 lat temu, kiedy wraz z zespołem przyjechała na koncert do New Britain, będący częścią trasy koncertowej po USA, wcześniej bowiem koncertowała w Chicago. Natalia wystąpiła wtedy w polskim kościele Sacred Heart przy Broad St. Na wydarzenie przybyło przeszło 900 osób.

Zabawa przy doskonałych utworach Natalii trwała do późnych godzin wieczornych – wspomina Andrzej Mazur z delikatesów Polmart, współorganizator przyjazdu Natalii i jej zespołu do naszego miasta. Mamy nadzieję, że Polonia, mając w pamięci ostatni udany koncert córki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego, zachęcona perspektywą doskonałej zabawy, przybędzie licznie na dwa planowane w najbliższym czasie koncerty w Connecticut. Październikowa trasa Natalii Kukulskiej w USA zorganizowana została z okazji tegorocznej Parady Pułaskiego, którą stan Connecticut poprowadzi w tym roku po raz pierwszy w historii. Natalia Kukulska wystąpi już 3 października w Stamford, a dzień później, w piątek 4 października, da koncert w New Britain. Bilety na oba koncerty są do kupienia m.in. w polonijnych sklepach oraz w internecie na www.gramx.com.

To będą dwa naprawdę wyjątkowe wydarzenia – mówi Darek Barcikowski, organizator koncertów i tegoroczny Wielki Marszałek Parady Pułaskiego. – Na początku września Natalia Kukulska występowała w Chicago, ten koncert był niezwykle sentymentalny, a zarazem pełen energii. Tego samego możemy się spodziewać w Connecticut – dodaje Wielki Marszałek Parady.

wem

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com