Connecticut

poleć serwis drukuj

Wyróżniona Polska Sobotnia Szkoła w Hartford okazała prezydentowi Polski swoją wdzięczność

09-25-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W ubiegłą niedzielę podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Walnut Hill Park w New Britain Polska Sobotnia Szkoła w Hartford wraz z innymi organizacjami z Nowej Anglii została wyróżniona za swoją działalność w przekazywaniu dziedzictwa dziejów, kultury i wartości młodemu pokoleniu polskiego pochodzenia.

W imieniu społeczności szkolnej prezes Anna Smerdel-Ramoya przyjęła z rąk prezydenta wyjątkowy dar – flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Dumnie odbierając to jakże zaszczytne wyróżnienie, pani Anna wręczyła prezydentowi coś w zamian – książkę wydaną na obchody 80-lecia szkoły wraz ze specjalnym listem.

W wyrazach wdzięczności uczniowie 8 klasy: Mateusz Żelazny i Jakub Zbikowski (pod kierunkiem nauczycielki Kingi Jastrzębskiej-Krzemień) własnoręcznie napisali list w podziękowaniu za wizytę polskiego lidera wraz z małżonką w stanie Connecticut. Chłopcy pięknie wyjaśnili, dlaczego uczą się języka polskiego, jak często odwiedzają Polskę i jak dumni są z faktu bycia Polakami. Dziękujemy pani dyrektor Katarzynie Brodowicz za genialny pomysł! Był to wyjątkowy gest z naszej strony.

Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów, rodziców, nauczycielek i członków zarządu za otrzymanie tego specjalnego uhonorowania ciężkiej i oddanej pracy w rozpowszechnianiu i utrzymywaniu polskości.

Dziękujemy wszystkim związanym z naszą szkołą (uczniom, rodzicom, nauczycielkom) za obecność na tym wydarzeniu i tak godne reprezentowanie naszej placówki.

Specjalne podziękowania dla konsula honorowego Darka Barcikowskiego za zorganizowanie tego ważnego dla Polaków mieszkających w CT wydarzenia, jak również gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu wizyty prezydenckiej pary.

Jesteśmy z was wszystkich bardzo dumni! Dziękujemy za wasze poświęcenie!

Ania Simpson

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-20-2019
Cezary Pazura w Cracovia Manor w Wallington
10-20-2019
Obchody ku czci bł. ks. Popiełuszki w Parafii św. Stanisława Kostki
10-20-2019
Bajki Ignacego Krasickiego w Polskim Domu Narodowym w Hartford
10-21-2019
Prestiżowa nagroda fotograficzna International Photography Awards 2019 dla Polaka
10-25-2019
Koncert Sławomira w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com