Connecticut

poleć serwis drukuj

Wyróżniona Polska Sobotnia Szkoła w Hartford okazała prezydentowi Polski swoją wdzięczność

09-25-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W ubiegłą niedzielę podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Walnut Hill Park w New Britain Polska Sobotnia Szkoła w Hartford wraz z innymi organizacjami z Nowej Anglii została wyróżniona za swoją działalność w przekazywaniu dziedzictwa dziejów, kultury i wartości młodemu pokoleniu polskiego pochodzenia.

W imieniu społeczności szkolnej prezes Anna Smerdel-Ramoya przyjęła z rąk prezydenta wyjątkowy dar – flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Dumnie odbierając to jakże zaszczytne wyróżnienie, pani Anna wręczyła prezydentowi coś w zamian – książkę wydaną na obchody 80-lecia szkoły wraz ze specjalnym listem.

W wyrazach wdzięczności uczniowie 8 klasy: Mateusz Żelazny i Jakub Zbikowski (pod kierunkiem nauczycielki Kingi Jastrzębskiej-Krzemień) własnoręcznie napisali list w podziękowaniu za wizytę polskiego lidera wraz z małżonką w stanie Connecticut. Chłopcy pięknie wyjaśnili, dlaczego uczą się języka polskiego, jak często odwiedzają Polskę i jak dumni są z faktu bycia Polakami. Dziękujemy pani dyrektor Katarzynie Brodowicz za genialny pomysł! Był to wyjątkowy gest z naszej strony.

Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów, rodziców, nauczycielek i członków zarządu za otrzymanie tego specjalnego uhonorowania ciężkiej i oddanej pracy w rozpowszechnianiu i utrzymywaniu polskości.

Dziękujemy wszystkim związanym z naszą szkołą (uczniom, rodzicom, nauczycielkom) za obecność na tym wydarzeniu i tak godne reprezentowanie naszej placówki.

Specjalne podziękowania dla konsula honorowego Darka Barcikowskiego za zorganizowanie tego ważnego dla Polaków mieszkających w CT wydarzenia, jak również gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu wizyty prezydenckiej pary.

Jesteśmy z was wszystkich bardzo dumni! Dziękujemy za wasze poświęcenie!

Ania Simpson

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com