Connecticut

poleć serwis drukuj

Odpust w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

10-06-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W niedzielę, 29 września, w kościele św. Michała Archanioła miał miejsce odpust parafialny. Uroczystości odpustowe rozpoczęły się od mszy świętej oraz procesji. Po nabożeństwie odbył się piknik. Pogoda dopisała, podobnie jak humory uczestnikom.

Parafianie mieli potrójną okazję do radości, bowiem w tegorocznych odpuście wzięło udział aż trzech proboszczów – obecny, o. Norbert Siwiński, oraz dwóch jego poprzedników. Loteria, atrakcje dla dzieci i smaczne jedzenie sprawiły, że wrześniowe niedzielne popołudnie minęło wyjątkowo przyjemnie. Piknik zakończył się zabawą taneczną.

Częścią odpustu był też Biały Marsz „Ku Pamięci” – donacje od uczestników zostaną przeznaczone na renowację figur ołtarzowych.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com