Connecticut

poleć serwis drukuj

Baseball w Polsce

10-06-2019

Yankesi Działdowo...

W niedzielę, 29 września, Yankeesi Działdowo walczyli o awans do finału największej ligi baseballu w Polsce z Piratami Władysławowo. Mecz odbył się na boisku LLB w Kutnie. Mimo dobrej gry ulegli faworytom do złotego medalu – Piratom – 3:11 i 1:11 i walczyć będą o medal brązowy ze zwycięzcą meczu Stal BIS Kutno vs Dęby Osielsko.

Mecz o brąz jest planowany na 12 października, a 13 października na boisku przy ul. Świerkowej 1 w Działdowie zmierzą się z drużyną Battle Group Poland NATO stacjonującej na Warmii i Mazurach, w której zagrają żołnierze z USA i innych krajów.

Zdzisław Ziółkowski


Rozwój baseballu w Polsce systematycznie wspiera Polska Narodowa Fundacja Baseball dla Młodych (Polish National Youth Baseball Foundation – PNYBF). Fundacja ta powstała w Connecticut z inicjatywy ludzi, którzy kochają baseball i chcieli dać szansę na poznanie tej dyscypliny sportu także dzieciom z Polski i innych krajów Europy środkowej i wschodniej. Fundacja dostarcza dzieciom sprzęt potrzebny do gry oraz przyczynia się do powstania infrastruktury sportowej – buduje w Polsce boiska, z których miejscowe dzieci mogą korzystać bez żadnych opłat.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo działalność Fundacji, może wysłać czek na adres: Al Koproski, 222 Ocean Drive East, Stamford, CT 06902. Natomiast jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność Fundacji, kupując sprzęt sportowy, zorganizować jako wolontariusz zbiórkę takiego sprzętu lub podjąć się nauki dzieci gry w baseball lub softball, proszony jest o kontakt z Alem Koproskim pod numerem tel.: 203-323-9944.

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com