Connecticut

poleć serwis drukuj

Bajki Ignacego Krasickiego z obiadem w królewskim stylu

11-04-2019

Niezwykła ekspresja...
Premiera sztuki...
Kolejny raz...
Fot. Magdalena...
Fot. Magdalena...
Fot. Magdalena...
Fot. Magdalena...
Fot. Magdalena...
Fot. Magdalena...
Fot. Magdalena...
Fot. Magdalena...
Fot. Magdalena...

20 października w Polskim Domu Narodowym w Hartford miała miejsce premiera najnowszego spektaklu Teatru Wyobraźni Novum. Tym razem artyści sięgnęli do literatury sprzed 200 lat, udowadniając, że przekaz w niej zawarty jest ponadczasowy i aktualny również dzisiaj.

Bajki Ignacego Krasickiego – zwanego „Księciem Poetów”, prawdziwego mistrza pióra z czasów Oświecenia – zostały przez aktorów przedstawione z niezwykłym kunsztem – lekko, dowcipnie, ale i z największą dbałością o szczegóły. Całości dopełniały wspaniałe kostiumy z epoki oraz fakt, iż zgodnie z dworską konwencją – wszak był to obiad w królewskim stylu! – aktorzy nie byli całkowicie oddzieleni od widowni.

Wielkie brawa i gratulacje należą się całej aktorskiej trupie, ale zwłaszcza Dorocie Kościuk-Borkowskiej – pełniącej funkcję dyrektora teatru, reżysera, autora scenariusza i odtwórczyni roli baronowej w tym spektaklu. Na uznanie zasługuje też fakt, że na tapetę wzięto jakże oryginalną i wartościową, a niestety dziś nieco zapomnianą, twórczość Ignacego Krasickiego. Widzowie docenili starania aktorów – bilety na spektakl zostały wyprzedane kilka dni przed premierą. A ci, którzy jeszcze tej sztuki nie widzieli, będą mieli okazję „nadrobić zaległości”, bowiem kolejne przedstawienie zostanie zaprezentowane w niedzielę, 17 listopada – tym razem w restauracji Bałtyk w Berlin, CT. Restauracja swym wyglądem przypomina XVIII-wieczny dworek szlachecki, co doskonale wpisuje się i podkreśli klimat sztuki. Początek spektaklu o godz. 14:00. Bilety w cenie $45 dorośli, $20 dzieci dostępne tylko w przedsprzedaży. Rezerwacje: 860-214-2885, 860-374-8015 lub 860-828-9967.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com