Connecticut

poleć serwis drukuj
Wystawa potrwa od...

Świąteczna wystawa w Muzeum Rycerzy Kolumba w New Haven

11-04-2019

Już po raz piętnasty w okresie świątecznym w Muzeum Rycerzy Kolumba w New Haven, CT obejrzeć będzie można wystawę prezentującą sztukę i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. W tamtym roku tematem przewodnim były święta w Polsce, w tym roku na ekspozycji przedstawione zostanie Boże Narodzenie w Europie.

Wystawa potrwa od 16 listopada br. do 2 lutego 2020 r. Na ekspozycji pokazane zostanie ponad 80 dzieł sztuki przedstawiających scenę Bożego Narodzenia, szopek, ikon i dzieł sakralnych ukazujących przekrój zwyczajów i eksponatów z 30 europejskich państw.

W Muzeum Rycerzy Kolumba w New Haven od 7 grudnia można również zobaczyć w ramach dorocznego Festiwalu Bożonarodzeniowych Choinek ponad dwa tuziny świątecznych drzewek, przyozdobionych przez uczniów szkół podstawowych z całego Connecticut. Dzieci własnoręcznie wykonywały choinkowe ozdoby, a efekty ich pracy wzbudzają podziw dla ich kreatywności i artystycznych zdolności.

Wystawie towarzyszyć będą wydarzenia weekendowe, poświęcone obrzędom i tradycjom z czterech różnych regionów Europy. W weekend 16 i 17 listopada szczególna uwaga poświęcona będzie Europie zachodniej: Austrii, Belgii, Francji, Niemcom, Liechtensteinowi, Luxemburgowi, Monako, Holandii i Szwajcarii. 14 i 15 grudnia przedstawiona zostanie Europa północna: Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Irlandia, Łotwa, Litwa, Norwegia, Szwecja i Wielka Brytania. Drugi weekend stycznia poświęcony będzie Europie południowej: Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, Włochom, Malcie, Czarnogórze, Północnej Macedonii, Portugalii, San Marino, Serbii, Słowenii i Hiszpanii. Tradycje Europy wschodniej, w tym Polski, w sposób szczególny przedstawione zostaną 25 i 26 stycznia.

Muzeum jest czynne codziennie od godz. 10:00 do 17:00 (z wyjątkiem 28 listopada oraz 24 i 25 grudnia). Wstęp na wystawę jest wolny, przy muzeum dostępny jest też bezpłatny parking.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com