Connecticut

poleć serwis drukuj
Najwyższy Rycerz...

Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

11-04-2019

W dniach 11-12 października 2019 roku odbyła się doroczna pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. Do tronu Królowej Polski przybyło ponad 600 Rycerzy ze swoimi rodzinami. Wzięli udział w wieczornej modlitwie różańcowej, Apelu Jasnogórskim i nocnym czuwaniu przed cudownym obrazem Czarnej Madonny. W sobotę odbyła się konferencja, podczas której zastanawiano się nad rolą chrześcijan i prześladowaniami, jakie ich spotykają.

Swoją wiadomość uczestnikom pielgrzymki przekazał także Carl Anderson, Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba. – Aby zmienić współczesną kulturę, chrześcijanie muszą być autentycznymi świadkami tego, jakiej zmiany dokonuje Chrystus w życiu ludzi – stwierdził. – Katolicy muszą się bardziej angażować w życie społeczne i kulturalne, dając przykłady dojrzałej wiary i pokazywać prawdziwą twarz Kościoła. Katolicy muszą żyć tak, aby ich życie świadczyło o istnieniu Boga – napisał. List od Najwyższego Rycerza został odczytany uczestnikom zjazdu na Jasnej Górze.

Programy charytatywne Rycerzy Kolumba docierają do tysięcy potrzebujących – stwierdził Carl Anderson. W dalszej części skupił się na ewangelizacji, stwierdzając, że kluczem do wzmocnienia i chronienia katolickich wartości są rodziny, które kierują się tymi wartościami i wcielają je w życie. – Ewangelizacja poprzez uczynki miłosierdzia to prawdziwa misja Rycerzy Kolumba – tłumaczył. Przypomniał, że 100. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II to doskonała okazja do odnowy wiary, zwłaszcza dla Rycerzy Kolumba w Polsce. – To wasze wielkie wyzwanie, ale i wielka i wspaniała misja – stwierdził.

Rycerze Kolumba są w Polsce obecni od 2006 r. Obecnie liczba członków organizacji w Polsce sięga 5,800 działających w 117 lokalnych radach w 28 diecezjach. Przez ostatnie 13 lat polscy Rycerze Kolumba przekazali na cele charytatywne ponad 1.6 mln dolarów i poświęcili ponad 825,000 godzin na wolontariat.

JS


Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy. W 2018 r. organizacja przekazała 185.7 mln dolarów na cele charytatywne, a jej członkowie poświęcili ponad 76.7 mln godzin na wolontariat. Rycerze Kolumba liczą obecnie prawie 2 miliony członków w różnych krajach na świecie, w tym w USA i w Polsce. Rycerze Kolumba znaleźli się również na liście Fortune 1000 wśród firm ubezpieczeniowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kofc.org.


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1177.html

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com