Connecticut

poleć serwis drukuj

Polamer rozwija skrzydła

11-07-2019

Burmistrz Erin...
Fot. Darek...
Fot. Darek...

W środę, 30 października, burmistrz New Britain Erin Stewart oraz szef Polamer Precison Krzysztof Galik podczas konferencji prasowej w siedzibie firmy ogłosili wspólne plany rozwojowe. W najbliższym czasie Polamer zakupi dodatkowe 27 akrów ziemi, na których zbudowane zostaną trzy dodatkowe hale produkcyjne, gdzie powstanie dodatkowych 600 miejsc pracy. Ekspansja ma być realizowana w kilku fazach, z czego pierwsza ma się rozpocząć już w przyszłym roku. Wszystkie trzy budynki mają być oddane do użytku w ciągu 7 lat.

Firma Polamer Precision zajmuje się budową części silników do samolotów i obsługuje zarówno sektor zbrojeniowy, jak i prywatny, w tym potentatów takich jak: General Electric, Rolls Royce, Sikorsky czy Pratt and Whitney. Firma istnieje od 1997 roku, a 5 lat temu przeprowadziła się z Newington do nowo wybudowanej nowoczesnej siedziby w New Britain. Mieszkańcy New Britain stanowią obecnie około 70% z ponad 200 pracowników firmy.

Polamer Precision zapłaci za ziemię, którą miasto wystawiło na sprzedaż latem, 1.1 miliona dolarów. Jak powiedziała „Białemu Orłowi” burmistrz Erin Stewart, jest to około $100 tys. więcej niż szacowana wartość rynkowa ziemi. Lecz jak zapewniła burmistrz, największą korzyścią dla miasta będzie dodatkowy dochód z podatków oraz kilkaset nowych, lokalnych miejsc pracy.

Firma Polamer ma niesamowity wkład w rozwój New Britain oraz tworzenie nowych miejsc pracy dla naszych mieszkańców – powiedziała Erin Stewart podczas konferencji. Nowe budynki mają być częściowo zasilane czystą energią i wyposażone w panele słoneczne.

WEM

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com