Connecticut

poleć serwis drukuj
Zofia Pawlak,...

Wspólna wigilia w New Britain odbędzie się 15 grudnia

11-07-2019

Polonijną wigilię w New Britain można zaliczyć już do ważnych lokalnych tradycji. Świadczy o tym nie tylko frekwencja – rok temu w opłatkowym spotkaniu wzięło udział 350 osób – ale też ilość niecierpliwych zapytań, czy odbędzie się ona ponownie w tym roku. Kilka dni temu organizatorzy świątecznego spotkania – Zofia Pawlak i Konsul Honorowy RP w Connecticut Darek Barcikowski – ustalili termin tegorocznej wspólnej polonijnej wigilii. Odbędzie się ona w niedzielę, 15 grudnia, o godzinie 13:00 w sali bankietowej Sokolonii przy 201 Washington Street w New Britain.

Spotkanie rozpocznie się od podzielenia się opłatkiem, po czym podane zostaną tradycyjne wigilijne potrawy, takie jak kutia, ryba smażona, pierogi, świąteczna kapusta i barszcz czerwony. O katering ponownie zadba restauracja Belvedere. W świąteczny nastrój gości wprowadzi również program artystyczny, który zaprezentują uczniowie Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain oraz koncert kolęd w wykonaniu Izabeli Hejzner i zespołu Vademecum. Nie zabraknie też wizyty Świętego Mikołaja!

Bedzie to już 20. wspólna polonijna wigilia, którą zainicjowała Zofia Pawlak z New Britain z myślą o osobach starszych, chorych bądź samotnych. Od tego czasu wigilia stała się spotkaniem, w którym uczestniczy cała Polonia – różne grupy wiekowe. Od 3 lat spotkanie współorganizuje z Zofią Pawlak Konsul Honorowy RP w Connecticut Darek Barcikowski. – Ze względu na stan zdrowia pani Pawlak potrzebowała pomocy, aby wigilia mogła się nadal odbywać, a jest to piękna, świąteczna tradycja, którą warto kontynuować – mówi Barcikowski. – Jest to wysiłek Polonii dla Polonii, spotkanie przy opłatku nie tylko w gronie rodziny i znajomych, ale również wśród osób obcych – podzielenie się z nimi opłatkiem jest esencją Bożego Narodzenia – dodaje.

Bilety na tegoroczną wigilię w cenie $25 dla dorosłych i $10 dla dzieci dostępne są w Konsulacie Honorowym RP, restauracji Belvedere, MaxMarcie, Teresa’s Herbs & Flowers, Roly Poly oraz u Zofii Pawlak pod nr. tel. 860-223-7347. Dodatkowych informacji można również zasięgnąć pod nr. tel. 860-229-9100. Wigilia jest niedochodową imprezą, a całkowity zysk z biletów przeznaczony jest na pokrycie kosztów.

wem

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com