Connecticut

poleć serwis drukuj

Świąteczna akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain

01-07-2020

Świąteczna atmosfera zagościła w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain już kilka dni przed świętami. 14 grudnia najpierw Szkolna Grupa Wokalna wykonała najpiękniejsze polskie kolędy, wprowadzając wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia, potem na kiermaszu szkolnym można było zaopatrzyć się w ręcznie robione kartki i ozdoby choinkowe, a kulminacyjnym punktem dnia była świąteczna akademia, której scenariusz w tym roku oparty został na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

W przedstawieniu udział wzięło około 160 uczniów, którzy w pięknych kostiumach i z pełnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Ich występ zasłużenie nagrodzony został burzą oklasków. Nad przygotowaniem uczniów oraz utworzeniem scenografii pracowała ogromna grupa nauczycieli, rodziców oraz przyjaciół szkoły. Podczas prób i za kulisami pomagali uczniowie ze starszych klas, a w odpowiedzialność za światło i dźwięk podczas akademii zaangażował się Robert Smedley z New Britain High School wraz ze swoimi pomocnikami. Tegoroczna akademia transmitowana była na żywo poprzez media społecznościowe. Jak można się dowiedzieć ze strony internetowej szkoły, transmisję obejrzało około 4 tysiące osób na całym świecie!

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

„Pawełki” w Amerykańskiej Częstochowie

Paulini w Doylestown przeżywają Nowennę do swojego patrona – Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com