Connecticut

poleć serwis drukuj

Świąteczna akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain

01-07-2020

Świąteczna atmosfera zagościła w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain już kilka dni przed świętami. 14 grudnia najpierw Szkolna Grupa Wokalna wykonała najpiękniejsze polskie kolędy, wprowadzając wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia, potem na kiermaszu szkolnym można było zaopatrzyć się w ręcznie robione kartki i ozdoby choinkowe, a kulminacyjnym punktem dnia była świąteczna akademia, której scenariusz w tym roku oparty został na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

W przedstawieniu udział wzięło około 160 uczniów, którzy w pięknych kostiumach i z pełnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Ich występ zasłużenie nagrodzony został burzą oklasków. Nad przygotowaniem uczniów oraz utworzeniem scenografii pracowała ogromna grupa nauczycieli, rodziców oraz przyjaciół szkoły. Podczas prób i za kulisami pomagali uczniowie ze starszych klas, a w odpowiedzialność za światło i dźwięk podczas akademii zaangażował się Robert Smedley z New Britain High School wraz ze swoimi pomocnikami. Tegoroczna akademia transmitowana była na żywo poprzez media społecznościowe. Jak można się dowiedzieć ze strony internetowej szkoły, transmisję obejrzało około 4 tysiące osób na całym świecie!

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego w metropolii nowojorskiej

Społeczność polonijna złożyła w sobotę 1 sierpnia na nowojorskim Greenpoincie hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na maszcie przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zawisła flaga z kotwicą Polski Walczącej, która powiewać będzie nad Greenpointem aż do października, przez 63 dni – dokładnie tyle, ile trwało powstanie. Fot. PSFCU, facebook.com/GRAMXPROMOTIONS

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com