Connecticut

poleć serwis drukuj
Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...

Świąteczne spotkanie w Placówce #111 im. gen. J. Hallera w New Britain

01-09-2020

Placówka #111 im. gen. Józefa Hallera w New Britain od początku swego powstania podtrzymuje piękną polską tradycję łamania się opłatkiem. Zawsze w pierwszą niedzielę stycznia do Haller Post przybywają zaproszeni goście i przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji polonijnych, którzy również w tym roku, w niedzielę 5 stycznia, nie zawiedli.

W spotkaniu uczestniczyli także weterani z Pl. #119 z Hartford, Pl. #24 z Bridgeport i Pl. #37 z Bostonu wraz z członkiniami Kongresu Pomocniczego Pań. Kongres Polonii Amerykańskiej reprezentował prezes oddziału w Connecticut John Kocur, Polski Związek Narodowy –  komisarz Marianna Kozioł Dube, Szkołę Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain  – dyrektor Elżbieta Złotnik z nauczycielkami, ZHP – prezes Tadeusz Cichocki z harcerzami, Gniazdo Sokołów #88 – prezes Zbigniew Bogacki, Gniazdo Sokolic #811 – prezes Roma Kaczyński z koleżankami.

Zebranych przywitał pełniący obowiązki  komendanta Pl. #111 SWAP Tadeusz Siłka i prezeska KPP Stasia Kobierowski. Mistrz ceremonii Robert Iwanicki prowadził dalej to świąteczne spotkanie. Ks. kapelan Daniel Płocharczyk wygłosił inwokację, Chór Polonia Paderewski odśpiewał hymny narodowe, a następnie kilka kolęd, otrzymując zasłużone brawa za profesjonalne wykonanie. Głos w dalszej kolejności zabrali: II wicekomendant Zarządu Głównego SWAP Zbigniew Rostkowski, prezes KPA John Kocur, prezeska naczelna KPP Helena Knapczyk i pani dyrektor Elżbieta Złotnik, wręczając dyplom uznania dla Placówki #111 w podzięce za współpracę. Życzenia zebranym złożył też senator stanowy Gennaro Bizzarro, który nieco się spóźnił, ale i tak jego krótkie przemówienie wygłoszone po polsku i angielsku zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Po poświęceniu opłatka składano sobie życzenia, a najczęściej życzono sobie dużo zdrowia w Nowym Roku. Po opłatku korpusianki zaprosiły wszystkich do obiadu. Jedną z atrakcji wieczoru była loteria fantowa, a dobra oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu „TO MY” sprawiła, że nawet 99-letni weteran, żołnierz II Korpusu WP, uczestnik bitwy o Monte Cassino–  Józef Smyk – ruszył na parkiet – jako jeden z pierwszych!

A już 19 stycznia br. odbędą się wybory nowego zarządu Pl. #111 im. gen. J. Hallera. Członków nowego zarządu czekać będzie nie lada wyzwanie – organizacja obchodów 100-lecia placówki.

Robert Iwanicki, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego w metropolii nowojorskiej

Społeczność polonijna złożyła w sobotę 1 sierpnia na nowojorskim Greenpoincie hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na maszcie przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zawisła flaga z kotwicą Polski Walczącej, która powiewać będzie nad Greenpointem aż do października, przez 63 dni – dokładnie tyle, ile trwało powstanie. Fot. PSFCU, facebook.com/GRAMXPROMOTIONS

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com