Connecticut

poleć serwis drukuj
Tłumy przewijają...

Festiwal „Małej Polski” w New Britain 31 maja

01-28-2020

Ruszyły przygotowania do 9. edycji Festiwalu „Małej Polski” w New Britain, który w tym roku odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

Od skromnych początków i frekwencji, która liczyła zaledwie kilkaset osób, Festiwal „Małej Polski” na przestrzeni ostatnich 8 lat stał się jednym z największych polonijnych wydarzeń w całym kraju. W zeszłorocznej edycji wzięło udział około 35,000 osób, a wzdłuż Broad Street ustawiło się ponad 120 stoisk, w tym 40 gastronomicznych. Do rekordowej frekwencji rok temu przyczyniła się zmiana terminu, w jakim odbywa się festiwal – z kwietnia na początek czerwca. W tym roku festiwal ponownie odbędzie się w późniejszym, cieplejszym terminie.

Pomimo że do festiwalu zostały jeszcze 4 miesiące, zostało już wynajętych sporo stoisk, głównie gastronomicznych. Opłaty za stoiska wynoszą w tym roku $250 dla firm, $450 dla restauracji oraz $300 dla małych food trucków. Organizacje niedochodowe za stoisko zapłacą $150, ale mogą się też starać o zniesienie opłaty. Pakiety dla sponsorów, dzięki którym możliwa jest organizacja festiwalu, zaczynają się już od $500. W tym roku jedną z korzyści sponsorowania festiwalu będą wejściówki do specjalnego namiotu VIP dla sponsorów. Organizacja festiwalu kosztuje około 30 tysięcy dolarów rocznie, a budżet ten składa się głównie z opłat za stoiska oraz sponsorów.

W ciągu kilku tygodni odbędzie się pierwsze z kilku spotkań organizacyjnych, podczas którego można będzie zasięgnąć dodatkowych informacji, podzielić się uwagami i sugestiami oraz poznać bliżej plany związane z tegoroczną edycją festiwalu. Rok temu, dzięki sugestii uczestników, podczas całego festiwalu funkcjonował punkt informacyjny, a prężna grupa wolontariuszy sprawnie nadzorowała przygotowania do festiwalu, gdzie w ciągu dwóch godzin ustawiło się ponad 120 stoisk. Niektóre z sugestii, jakimi podzielili się uczestnicy zeszłorocznego festiwalu, to konieczność ustawienia więcej koszy na śmieci oraz przenośnych bankomatów – większość ze stoisk przyjmuje płatności tylko w gotówce. Informacje na temat spotkań będą podane w polonijnej prasie oraz w mediach społecznościowych.

Organizatorem festiwalu jest Polonia Business Organization, a koordynacji tegorocznej edycji, podobnie jak rok temu, podjął się Darek Barcikowski, wydawca „Białego Orła” i konsul honorowy RP w Connecticut.

Informacje na temat stoisk bądź sponsoringu dostępne są na stronie lub 860-223-9100.

WEM

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com