Connecticut

poleć serwis drukuj
Rodzina Dutkowskich...

Pomoc dla rodziny Dutkowskich z Bridgeport

01-30-2020

W pożarze, który wybuchł we wtorek, 21 stycznia, rodzina Dutkowskich z Bridgeport straciła praktycznie wszystko, co miała. Wystarczyła zaledwie godzina, by dom, w którym mieszkali i wszystko, co się w nim znajdowało, poszło z dymem. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, ale czteroosobowa rodzina – państwo Dutkowscy i ich córki – potrzebują pomocy.

W internecie prowadzone są zbiórki funduszy – jedna założona przez koleżankę pani Renaty Dutkowski oraz druga, prowadzona przez Bogumiłę Gładysz, organizatorkę konkursu Miss Polonia CT. Magdalena Dutkowska jest obecną Miss Polonia Connecticut, a jej młodsza siostra, 6-letnia Ola, Małą Miss Polonia CT 2020.

JLS


Linki do zbiórek na GoFundMe:

https://www.gofundme.com/f/home-fire-victims-need-your-help

https://www.gofundme.com/f/house-fire-fundraiser-for-the-dutkowska-family

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com