Connecticut

poleć serwis drukuj

Szarfowanie w Stamford

02-08-2020

Na szarfowaniu...
Junior Miss Polonia...
Miss Polonia...
Marszałek Stamford...
Fot. Boga Davidson
Fot. Boga Davidson
Fot. Boga Davidson

W sobotę, 1 lutego, w Stamford odbył się bal karnawałowo-walentynkowy, zorganizowany przez lokalny Komitet Parady Pułaskiego. Głównym punktem programu było nadanie szarfy tegorocznemu Marszałkowi Parady Pułaskiego oraz ukoronowanie Miss Polonia Stamford i Junior Miss Polonia Stamford.

W tym roku funkcję Marszałka powierzono Danucie Srokowskiej, od wielu lat zaangażowanej w działania Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford i będącej skarbnikiem tej organizacji. Tegoroczną Miss Polonia Stamford została Rosa Makarski, a koronę Junior Miss Polonia Stamford wręczono Karolinie Popiołek. Wśród obecnych na bankiecie był proboszcz parafii Holy Name of Jesus ks. Paweł Hrebeńko oraz Jadwiga Kopala, która jako Główny Marszałek poprowadzi Polonię w niedzielę, 4 października, podczas Parady Pułaskiego.

Poprzedni rok był dla nas wyjątkowy. Connecticut, w jubileuszowym dla siebie 50. roku uczestnictwa w Paradzie Pułaskiego, po raz pierwszy stanęło na czele tego polonijnego pochodu. To był ogromny zaszczyt, ale i wielkie wyzwanie, któremu jednak myślę, że sprostaliśmy – mówi Halina Szeligowski, przewodnicząca Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford. Dodaje, że ma nadzieję, że również w tym roku frekwencja podczas Parady dopisze. – W tym roku, Roku Papieskim, Parada będzie okazją do oddania hołdu obu naszym wielkim rodakom – zarówno gen. Pułaskiemu, którego imię nosi Parada, jak i Ojcu Świętemu, którego przecież wielu z nas pamięta, braliśmy udział w pielgrzymkach, spotkaniach z nim. A dla młodszego pokolenia to szansa na przybliżenie im sylwetki św. Jana Pawła II – zauważa pani Halina, dodając, że w maju, kiedy to przypadać będzie 100. rocznica urodzin papieża, Komitet Parady Pułaskiego w Stamford planuje uczcić to wydarzenie. – Myślimy o okolicznościowej akademii, może sprowadzeniu jakiejś wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II – zapowiada.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com