Connecticut

poleć serwis drukuj

Szarfowanie w Stamford

02-08-2020

Na szarfowaniu...
Junior Miss Polonia...
Miss Polonia...
Marszałek Stamford...
Fot. Boga Davidson
Fot. Boga Davidson
Fot. Boga Davidson

W sobotę, 1 lutego, w Stamford odbył się bal karnawałowo-walentynkowy, zorganizowany przez lokalny Komitet Parady Pułaskiego. Głównym punktem programu było nadanie szarfy tegorocznemu Marszałkowi Parady Pułaskiego oraz ukoronowanie Miss Polonia Stamford i Junior Miss Polonia Stamford.

W tym roku funkcję Marszałka powierzono Danucie Srokowskiej, od wielu lat zaangażowanej w działania Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford i będącej skarbnikiem tej organizacji. Tegoroczną Miss Polonia Stamford została Rosa Makarski, a koronę Junior Miss Polonia Stamford wręczono Karolinie Popiołek. Wśród obecnych na bankiecie był proboszcz parafii Holy Name of Jesus ks. Paweł Hrebeńko oraz Jadwiga Kopala, która jako Główny Marszałek poprowadzi Polonię w niedzielę, 4 października, podczas Parady Pułaskiego.

Poprzedni rok był dla nas wyjątkowy. Connecticut, w jubileuszowym dla siebie 50. roku uczestnictwa w Paradzie Pułaskiego, po raz pierwszy stanęło na czele tego polonijnego pochodu. To był ogromny zaszczyt, ale i wielkie wyzwanie, któremu jednak myślę, że sprostaliśmy – mówi Halina Szeligowski, przewodnicząca Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford. Dodaje, że ma nadzieję, że również w tym roku frekwencja podczas Parady dopisze. – W tym roku, Roku Papieskim, Parada będzie okazją do oddania hołdu obu naszym wielkim rodakom – zarówno gen. Pułaskiemu, którego imię nosi Parada, jak i Ojcu Świętemu, którego przecież wielu z nas pamięta, braliśmy udział w pielgrzymkach, spotkaniach z nim. A dla młodszego pokolenia to szansa na przybliżenie im sylwetki św. Jana Pawła II – zauważa pani Halina, dodając, że w maju, kiedy to przypadać będzie 100. rocznica urodzin papieża, Komitet Parady Pułaskiego w Stamford planuje uczcić to wydarzenie. – Myślimy o okolicznościowej akademii, może sprowadzeniu jakiejś wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II – zapowiada.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com