Connecticut

poleć serwis drukuj
W oficjalnym...

Uroczyste otwarcie Podlasie Meat Market w New Britain

02-08-2020

W poniedziałek, 27 stycznia, burmistrz New Britain Erin Stewart przecięła wstęgę przed otwartą kilka miesięcy wcześniej polską masarnią Podlasie Meat Market przy 188 High Street w New Britain.

W oficjalnym otwarciu wzięli udziela urzędnicy, członkowie rady miejskiej, przedstawiciele polonijnych mediów oraz ksiądz Stanisław Dudek z parafii Sacred Heart, który pobłogosławił nowy sklep. Pomimo że nowy sklep jest ich debiutem w „Małej Polsce”, właściciele sklepu, Henryk Skrodzki oraz syn Łukasz, nie są świeżo upieczonymi biznesmenami. Od lat prowadzą w Nowym Jorku na Queensie masarnię o tej samej nazwie oraz restaurację Amber Steak House w polskiej dzielnicy Greenpoint. Pomysł na rozwiniecie działalności w New Britain zrodził się po ostatnim festiwalu „Małej Polski”. – Mieliśmy okazję poznać bliżej New Britain oraz potencjał tej dzielnicy – powiedział Łukasz Skrodzki w wywiadzie do New Britain Herald.

Choć oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu, to sklep rozpoczął działalność na początku grudnia zeszłego roku, po tym jak nowi właściciele zakupili i wyremontowali budynek po poprzedniej polskiej masarni, która zamknęła się tu kilka miesięcy wcześniej. Poza artykułami spożywczymi, mrożonkami czy pieczywem właściciele zamierzają wyrobić sobie renomę własnymi wyrobami mięsnymi oraz rybnymi, które sami wędzą. Klienci znajdą tu również bogaty wybór surowego mięsa i ryb, a od niedawna – gorące produkty garmażeryjne, również własnego wyrobu.

WEM

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com