Connecticut

poleć serwis drukuj
W oficjalnym...

Uroczyste otwarcie Podlasie Meat Market w New Britain

02-08-2020

W poniedziałek, 27 stycznia, burmistrz New Britain Erin Stewart przecięła wstęgę przed otwartą kilka miesięcy wcześniej polską masarnią Podlasie Meat Market przy 188 High Street w New Britain.

W oficjalnym otwarciu wzięli udziela urzędnicy, członkowie rady miejskiej, przedstawiciele polonijnych mediów oraz ksiądz Stanisław Dudek z parafii Sacred Heart, który pobłogosławił nowy sklep. Pomimo że nowy sklep jest ich debiutem w „Małej Polsce”, właściciele sklepu, Henryk Skrodzki oraz syn Łukasz, nie są świeżo upieczonymi biznesmenami. Od lat prowadzą w Nowym Jorku na Queensie masarnię o tej samej nazwie oraz restaurację Amber Steak House w polskiej dzielnicy Greenpoint. Pomysł na rozwiniecie działalności w New Britain zrodził się po ostatnim festiwalu „Małej Polski”. – Mieliśmy okazję poznać bliżej New Britain oraz potencjał tej dzielnicy – powiedział Łukasz Skrodzki w wywiadzie do New Britain Herald.

Choć oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu, to sklep rozpoczął działalność na początku grudnia zeszłego roku, po tym jak nowi właściciele zakupili i wyremontowali budynek po poprzedniej polskiej masarni, która zamknęła się tu kilka miesięcy wcześniej. Poza artykułami spożywczymi, mrożonkami czy pieczywem właściciele zamierzają wyrobić sobie renomę własnymi wyrobami mięsnymi oraz rybnymi, które sami wędzą. Klienci znajdą tu również bogaty wybór surowego mięsa i ryb, a od niedawna – gorące produkty garmażeryjne, również własnego wyrobu.

WEM

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com