Connecticut

poleć serwis drukuj
Burmistrz New...

Burmistrz New Britain Erin Stewart zostanie mamą!

02-10-2020

„Zastępca burmistrza pojawi się latem 2020” – taką humorystyczną wiadomość zamieściła w poniedziałek, 3 lutego, w mediach społecznościowych burmistrz New Britain Erin Stewart, uzupełniając ją ilustracją przedstawiającą… duży i mały młotek sędziowski.

W ten sposób poinformowała społeczność, że ona oraz jej poślubiony w zeszłym roku mąż spodziewają się pierwszego dziecka. Wiadomość zelektryzowała odbiorców, a pod postem na facebooku pojawiło się prawie tysiąc gratulacyjnych komentarzy.

Burmistrz Stewart zapewnia, że nie zamierza przerywać kariery politycznej ze względu na dziecko. Chce udowodnić, że rodzina nie musi dla kobiety oznaczać rezygnacji z aktywności zawodowej oraz że można pogodzić pracę – nawet niosącą tak wiele wyzwań, jak sprawowanie urzędu burmistrza – z macierzyństwem. I choć w historii amerykańskiej polityki można znaleźć niewiele przykładów kobiet, które sprawowały funkcję publiczną, będąc w ciąży, to Erin Stewart ma już doświadczenie w przełamywaniu pewnych stereotypów – jest drugą w historii New Britain kobietą sprawującą funkcję burmistrza i zarazem najmłodszą osobą, której powierzono ten urząd. Ma nadzieję, że jako młoda mama i burmistrz będzie mogła liczyć na wsparcie męża, swoich bliskich oraz pracowników urzędu.

JS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com