Connecticut

poleć serwis drukuj
Burmistrz New...

Burmistrz New Britain Erin Stewart zostanie mamą!

02-10-2020

„Zastępca burmistrza pojawi się latem 2020” – taką humorystyczną wiadomość zamieściła w poniedziałek, 3 lutego, w mediach społecznościowych burmistrz New Britain Erin Stewart, uzupełniając ją ilustracją przedstawiającą… duży i mały młotek sędziowski.

W ten sposób poinformowała społeczność, że ona oraz jej poślubiony w zeszłym roku mąż spodziewają się pierwszego dziecka. Wiadomość zelektryzowała odbiorców, a pod postem na facebooku pojawiło się prawie tysiąc gratulacyjnych komentarzy.

Burmistrz Stewart zapewnia, że nie zamierza przerywać kariery politycznej ze względu na dziecko. Chce udowodnić, że rodzina nie musi dla kobiety oznaczać rezygnacji z aktywności zawodowej oraz że można pogodzić pracę – nawet niosącą tak wiele wyzwań, jak sprawowanie urzędu burmistrza – z macierzyństwem. I choć w historii amerykańskiej polityki można znaleźć niewiele przykładów kobiet, które sprawowały funkcję publiczną, będąc w ciąży, to Erin Stewart ma już doświadczenie w przełamywaniu pewnych stereotypów – jest drugą w historii New Britain kobietą sprawującą funkcję burmistrza i zarazem najmłodszą osobą, której powierzono ten urząd. Ma nadzieję, że jako młoda mama i burmistrz będzie mogła liczyć na wsparcie męża, swoich bliskich oraz pracowników urzędu.

JS

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com