Connecticut

poleć serwis drukuj

Spotkanie z Witoldem Gadowskim i Małgorzatą Fechner Puternicką w New Britain

03-09-2020

Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...

5 marca publicysta i dziennikarz niezależny Witold Gadowski i Małgorzata Fechner Puternicka, autorka książek, spotkali się z lokalną Polonią w Haller Post w New Britain. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Nie bójmy się stać po stronie prawdy. Polonia Semper Fidelis”. Goście przedstawili relację z I Marszu Polonii i Polaków do Auschwitz, zwiastun filmu „Święci z Doliny Niniwy” oraz podpisywali swoje książki.

Frekwencja była wyjątkowa, w sali zebrało się ok. 150 osób. Goście opowiadali o swoim dorobku twórczym, podróżach i sytuacji gospodarczej w Polsce. Pytań z sali było bardzo dużo, a dobre nagłośnienie pomogło sprawnie przeprowadzić to spotkanie, które trwało prawie 3 godziny – relacjonuje Robert Iwanicki.

Na drugi dzień mała grupa organizatorów wraz z gośćmi z Polski udała się pod pomnik „KATYŃ”, aby złożyć kwiaty. Głównymi sponsorami tego spotkania byli Marian Czarnecki, Haller Post, a gazety Mała Polska i „Biały Orzeł” patronowały medialnie przedsięwzięciu.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
04-04-2020
WDOWY
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com