Connecticut

poleć serwis drukuj

Spotkanie z Witoldem Gadowskim i Małgorzatą Fechner Puternicką w New Britain

03-09-2020

Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...

5 marca publicysta i dziennikarz niezależny Witold Gadowski i Małgorzata Fechner Puternicka, autorka książek, spotkali się z lokalną Polonią w Haller Post w New Britain. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Nie bójmy się stać po stronie prawdy. Polonia Semper Fidelis”. Goście przedstawili relację z I Marszu Polonii i Polaków do Auschwitz, zwiastun filmu „Święci z Doliny Niniwy” oraz podpisywali swoje książki.

Frekwencja była wyjątkowa, w sali zebrało się ok. 150 osób. Goście opowiadali o swoim dorobku twórczym, podróżach i sytuacji gospodarczej w Polsce. Pytań z sali było bardzo dużo, a dobre nagłośnienie pomogło sprawnie przeprowadzić to spotkanie, które trwało prawie 3 godziny – relacjonuje Robert Iwanicki.

Na drugi dzień mała grupa organizatorów wraz z gośćmi z Polski udała się pod pomnik „KATYŃ”, aby złożyć kwiaty. Głównymi sponsorami tego spotkania byli Marian Czarnecki, Haller Post, a gazety Mała Polska i „Biały Orzeł” patronowały medialnie przedsięwzięciu.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com