Connecticut

poleć serwis drukuj
Misterium Męki...

Misterium Męki Pańskiej w Bridgeport

03-12-2020

Grupa kilkudziesięciu parafian i przyjaciół parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport po raz kolejny przygotowuje się do przedstawienia Misterium Męki Pańskiej. Scenariusz inscenizacji oparty jest na treści objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich, a nad całokształtem przygotowań jak co roku czuwa Ewa Kamińska.

To niezwykłe teatralno-muzyczne widowisko, które cechuje wyjątkowy realizm. Efekt ten jest osiągany przede wszystkim dzięki pełnej ekspresji grze aktorów, ale odpowiednio dobrana muzyka, dekoracje oraz kostiumy dopełniają całości. Co roku wprowadzane są nowe elementy – czytania, pieśni. – W tym roku dopisałam nowĄ scenę, której akcja toczyć się będzie w Ogrodzie Oliwnym. To duża scena, o dziesięciu apostołów więcej – zdradza pani Ewa. – Zaczęliśmy próby, uczymy się ról, mam nadzieję, że pokonamy wszelkie przeciwności i problemy. W tym roku zapraszamy wszystkich, również osoby nie mówiące po polsku. Specjalnie dla nich będziemy mieli tłumaczenie po angielsku – małe książeczki, które pomogą w zrozumieniu dialogów aktorów – mówi. Co roku niezwykła inscenizacja przyciąga coraz więcej widzów. Ci, którzy mieli okazję oglądać misterium w poprzednich latach, wracają, bo twierdzą, że dzięki temu spektaklowi lepiej rozumieją tajemnicę Męki Pańskiej i Zmartwychwstania oraz wydarzenia, które im towarzyszyły. – Przygotowanie przedsięwzięcia na taką skalę to duże wyzwanie. Nieocenione jest wsparcie naszego proboszcza – o. Norberta. Nawiązaliśmy kontakt z sąsiednimi parafiami. Mam nadzieję, że w dniu spektaklu przybędzie dużo widzów i że dzięki naszej inscenizacji głębiej i bardziej duchowo przeżyją Święta Wielkanocne – dodaje pani Ewa, serdecznie zapraszając na spektakl.

Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w niedzielę, 29 marca, o godz. 4:30 pm w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport (310 Pulaski Street). Wstęp wolny!

JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com