Connecticut

poleć serwis drukuj
Misterium Męki...

Misterium Męki Pańskiej w Bridgeport

03-12-2020

Grupa kilkudziesięciu parafian i przyjaciół parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport po raz kolejny przygotowuje się do przedstawienia Misterium Męki Pańskiej. Scenariusz inscenizacji oparty jest na treści objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich, a nad całokształtem przygotowań jak co roku czuwa Ewa Kamińska.

To niezwykłe teatralno-muzyczne widowisko, które cechuje wyjątkowy realizm. Efekt ten jest osiągany przede wszystkim dzięki pełnej ekspresji grze aktorów, ale odpowiednio dobrana muzyka, dekoracje oraz kostiumy dopełniają całości. Co roku wprowadzane są nowe elementy – czytania, pieśni. – W tym roku dopisałam nowĄ scenę, której akcja toczyć się będzie w Ogrodzie Oliwnym. To duża scena, o dziesięciu apostołów więcej – zdradza pani Ewa. – Zaczęliśmy próby, uczymy się ról, mam nadzieję, że pokonamy wszelkie przeciwności i problemy. W tym roku zapraszamy wszystkich, również osoby nie mówiące po polsku. Specjalnie dla nich będziemy mieli tłumaczenie po angielsku – małe książeczki, które pomogą w zrozumieniu dialogów aktorów – mówi. Co roku niezwykła inscenizacja przyciąga coraz więcej widzów. Ci, którzy mieli okazję oglądać misterium w poprzednich latach, wracają, bo twierdzą, że dzięki temu spektaklowi lepiej rozumieją tajemnicę Męki Pańskiej i Zmartwychwstania oraz wydarzenia, które im towarzyszyły. – Przygotowanie przedsięwzięcia na taką skalę to duże wyzwanie. Nieocenione jest wsparcie naszego proboszcza – o. Norberta. Nawiązaliśmy kontakt z sąsiednimi parafiami. Mam nadzieję, że w dniu spektaklu przybędzie dużo widzów i że dzięki naszej inscenizacji głębiej i bardziej duchowo przeżyją Święta Wielkanocne – dodaje pani Ewa, serdecznie zapraszając na spektakl.

Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w niedzielę, 29 marca, o godz. 4:30 pm w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport (310 Pulaski Street). Wstęp wolny!

JLS

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
04-04-2020
WDOWY
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com