Connecticut

poleć serwis drukuj
Ubezpieczenia...

Access Health CT ze względu na epidemię koronawirusa otwiera ponownie możliwość zapisania się na ubezpieczenie

03-22-2020

Ze względu na wyjątkowe okoliczności związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19), Access Health CT (AHCT) ogłosiła 18 marca br., że dla nieubezpieczonych mieszkańców Connecticut otworzy się możliwość zapisania się na ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez jednego z dwóch ubezpieczycieli w ramach AHCT.

Nowy specjalny okres rejestracji rozpoczął się w czwartek, 19 marca, i skończy się w czwartek, 2 kwietnia 2020 r. Skorzystać z okienka zapisowego mogą tylko mieszkańcy Connecticut przybywający w USA legalnie. Ubezpieczenie dla osób, które zarejestrują się w tym nowym specjalnym okresie rejestracji, rozpocznie się 1 kwietnia 2020 roku.

Żaden mieszkaniec Connecticut nie powinien się martwić, że wykonanie testu na koronawirus lub leczenie zakażenia zagrozi jego bezpieczeństwu finansowemu. Dziękuję obu ubezpieczycielom: Anthem i ConnectiCare, oferującym obecnie ubezpieczenia w ramach Access Health CT, oraz dyrektorowi AHCT Jamesowi Michelowi, że dzięki ich zaangażowaniu i współpracy z naszą administracją ponowne otwarcie zapisów na ubezpieczenie zdrowotne stało się możliwe – powiedział gubernator Connecticut Ned Lamont. – Dziękuję komisarzowi Mais i jego zespołowi w Departamencie Ubezpieczeń za ich kierownictwo we współpracy z naszymi partnerami w branży ubezpieczeń zdrowotnych, aby mieć pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić wszystkim dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego – dodał.

Doświadczamy chwili w historii, która wymaga elastyczności i innowacyjnych sposobów dostępu do opieki zdrowotnej – stwierdził Dyrektor Generalny Access Health CT James Michel. – Od samego początku Access Health CT oferuje całoroczne możliwości rejestracji poprzez specjalne zapisy dla osób, które doświadczają kwalifikującego się wydarzenia życiowego, takiego jak np. Utrata ubezpieczenia z powodu zmiany pracy. Wdrażając tę nową specjalną rejestrację, skupiamy się na nieubezpieczonych, aby mogli uzyskać ubezpieczenie i zachować zdrowie – wyjaśniał.

Celem jest spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa i zmniejszenie jego kosztów dla wszystkich mieszkańców Connecticut. Oznacza to, że każdy, kto tego potrzebuje, powinien uzyskać dostęp do usług objętych ubezpieczeniem oraz w razie potrzeby zostać poddany testowi na obecność wirusa i odpowiedniemu leczeniu – powiedział komisarz ds. Ubezpieczeń Andrew N. Mais. – Ubezpieczenie pomoże to umożliwić. Pomoże to również tym, którzy potrzebują leczenia, uniknąć uciążliwych rachunków medycznych – dodał.

ConnectiCare kontynuuje swoją misję służenia mieszkańcom Connecticut – powiedział Eric Galvin, prezes ConnectiCare. – Jest to okazja dla Connecticut, aby stać się przykładem dla innych stanów i inspiracją do tego, by wspólnie pracować nad takim systemem ochrony zdrowia, który byłby najlepszy dla wszystkich – podsumował.

W naszej społeczności są wdrażane środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19 i mające na celu troskę o osoby dotknięte tą chorobą. Dlatego nadal angażujemy się w zapewnienie większego dostępu do opieki zdrowotnej jak największej liczbie osób w Connecticut. Bardzo ważne jest, aby ci, którzy nie są ubezpieczeni, skorzystali z tego specjalnego okresu rejestracji. Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego będzie ważne podczas leczenia tego wirusa – powiedział Jill Hummel, prezes Anthem Blue Cross i Blue Shield w Connecticut. – Będziemy nadal partnerami państwa i urzędników publicznych, pracując razem w celu ochrony zdrowia publicznego i starając się zapewnić zarówno dostęp do opieki medycznej, jak i spokój o swoje bezpieczeństwo finansowe dla mieszkańców Connecticut – dodał.

Promocja


Okienko zapisowe trwa od czwartku, 19 marca do czwartku, 2 kwietnia 2020 r. Wykupione w tym czasie ubezpieczenie będzie aktywne od 1 kwietnia 2020 r. Zapisać się można tylko i wyłącznie telefonicznie, dzwoniąc na numer: 855-365-2428

Osoby, które podlegają pod tzw. Qualifying Life Event (czyli np. utrata ubezpieczenia w związku ze zmianą lub strata pracy) lub kwalifikują się do programu Medicaid/Children’s Health Program (CHIP) mogą zapisać się na ubezpieczenie w każdym czasie, osobiście lub drogą telefoniczną, a wszelka pomoc w zapisach świadczona jest im bezpłatnie.

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com