Connecticut

poleć serwis drukuj
W zeszłorocznym...

Festiwal „Małej Polski” przesunięty

05-04-2020

W połowie kwietnia organizatorzy Festiwalu „Małej Polski” w New Britain ogłosili zmianę daty tegorocznej edycji imprezy z 31 maja na 26 lipca. Zmiana terminu tej największej polonijnej imprezy w całym Connecticut wynika z obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem. Przez wiele lat festiwal odbywał się pod koniec kwietnia. Rok temu przesunięty został na początek czerwca, co przyczyniło się do rekordowej frekwencji. Lokalne władze szacują, że w zeszłorocznym festiwalu wzięło udział ponad 30,000 osób.

O ile sytuacja się na tyle unormuje, że zgromadzenie tak dużej liczny osób będzie możliwe, festiwal odbędzie się pod koniec lipca – mówi Darek Barcikowski, który od zeszłego roku pełni funkcję przewodniczącego komitetu organizacyjnego festiwalu. – Zależy nam, żeby kontynuować tę tradycję, a w tym roku szczególnie ważny jest jeszcze jeden wątek. Festiwal jest motorem napędzającym lokalną gospodarkę naszej polskiej dzielnicy, nie tylko w dniu samego festiwalu, ale przez długi okres po imprezie. Ta forma promocji „Małej Polski” na taką skalę przyciąga ludzi, klientów przez cały rok! Dziś biznesy w „Małej Polsce” cierpią i dlatego tegoroczny festiwal jest wszystkim szczególnie potrzebny – tłumaczy Barcikowski.

Osoby, które zamówiły już stoiska na ten rok bądź zadeklarowały wsparcie festiwalu w formie sponsoringu zostały powiadomione o zmianie daty oraz możliwości zrezygnowania z zobowiązania, jeżeli nie są w stanie partycypować w nowym terminie. Osoby zainteresowane wsparciem tegorocznego festiwalu bądź zarezerwowaniem stoiska mogą znaleźć formularze oraz dodatkowe informacje na www.littlepolandfest.com. Organizatorzy zapewniają, że monitorują sytuację dotyczącą ograniczeń związanych z koronawirusem oraz sposobu, w jaki ustosunkowują się do obecnych warunków organizatorzy innych lokalnych masowych imprez. – Do festiwalu mamy jeszcze prawie cały maj, czerwiec i lipiec. Mamy wszyscy nadzieję, że te kolejne miesiące przywrócą poczucie normalności, a decyzje podjęte przez władze oraz ograniczenia wprowadzone na przełomie marca i kwietnia doprowadzą do wyeliminowania zagrożenia do tego czasu, co zapewne spowodowałoby, że tegoroczny festiwal odbyłby się w wyjątkowym nastroju – podsumowuje Barcikowski.

WEM

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com