Connecticut

poleć serwis drukuj
Mural został...

Papieski mural

05-05-2020

W Bridgeport na skrzyżowaniu ulic Kossuth i Pułaski, które od niedawna nosi nazwę skrzyżowania św. Jana Pawła II, znajduje się wyjątkowy mural, przedstawiający wizerunek polskiego papieża, a także przytoczony wyżej cytat, zapisany w języku polskim i angielskim. Mural został odsłonięty 26 kwietnia 2015 r., w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II.

Jego autorem jest Rafał Pisarczyk – artysta z New Jersey, a sfinansowany został z datków lokalnej Polonii. To właśnie tu zawsze gromadzi się młodzież ze Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport, by celebrować ważne rocznice związane z osobą św. Jana Pawła II i oddać hołd patronowi swojej szkoły. Zapalenie zniczy i wspólne odśpiewanie „Barki”, ulubionej pieśni papieża, stało się już szkolną tradycją. W szkole co roku organizowane są też lekcje mające na celu przybliżyć sylwetkę wielkiego rodaka młodemu pokoleniu oraz różne inicjatywy, dzięki którym dzieci i młodzież mogą lepiej poznać i zrozumieć dziedzictwo zostawione przez św. Jana Pawła II (np. dwa lata temu zorganizowana został projekcja filmu pt. „Świadectwo”, nakręconego na podstawie książki osobistego sekretarza papieża, kard. Stanisława Dziwisza).

Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II Bridgeport

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com