Connecticut

poleć serwis drukuj
Szkoły publiczne,...

Gubernator CT ogłosił, że w tym roku szkolnym dzieci nie wrócą już do szkolnych ławek

05-06-2020

5 maja gubernator Connecticut Ned Lamont ogłosił, że ze względu na pandemię i wysokie ryzyko zarażenia się wirusem Covid-19 szkoły publiczne, obecnie funkcjonujące w trybie online, pozostaną zamknięte do końca tego roku szkolnego, a lekcje będą nadal prowadzone przez internet. Podkreślił, że szkoły nadal będą organizować posiłki dla dzieci szkolnych w sposób, w jaki jest to zorganizowane obecnie.

W specjalnym oświadczeniu gubernatora czytamy również, że informacja odnośnie losów i trybu odbywania się letnich programów będzie podana po konsultacjach ze specjalistami w zakresie zdrowia i po przeanalizowaniu ryzyka, jaki ze sobą będą niosły takie programy.

Wiem, jak ważne są ceremonie zakończenia roku szkolnego, zwłaszcza dla osób, które w tym roku kończą szkołę, i miałem nadzieję, że przynajmniej na kilka ostatnich tygodni uda nam się wrócić do normalnej nauki, niestety jednak ryzyko jest zbyt duże – oznajmił gubernator Lamont. Dodał, że jest bardzo wdzięczny wszystkich nauczycielom, którzy codziennie stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest nauczanie zdalne.

Przypomnijmy, że szkoły zostały zamknięte 17 marca. Pierwotnie taki stan rzeczy miał potrwać do 31 marca, potem został wydłużony do 20 maja, natomiast obecnie, zgodnie z komunikatem, wiadomo, że w tym roku szkolnym zajęcia w szkołach publicznych już się nie odbędą i dzieci do szkolnych ławek powrócą najwcześniej jesienią.

Cały komunikat, w języku angielskim, dostępny jest tutaj: portal.ct.gov/Office-of-the-Governor/News/Press-Releases/2020/05-2020/Governor-Lamont-Announces-Classes-at-Schools-Will-Remain-Canceled-for-the-Rest-of-the-Academic-Year.

JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com