Connecticut

poleć serwis drukuj
Dzięki donacjom...

Członkowie Rotary Club ze Stamford przekazali donację ubrań dla więźniów

05-12-2020

Członkowie Rotary Club ze Stamford, CT, przekazali donację ubrań dla więźniów, którzy z powodu epidemii koronawirusa wypuszczeni zostali z placówek – bez ubrań codziennych, a jedynie w więziennych kaftanach.  

Rotary Club, którego sekretarzem jest Polka, Agnieszka Fijałkowska, dokonało donacji przy współpracy z organizacją Exodus Transitional Community. Exodus pomaga osobom, które po wyjściu z więzienia ponownie dołączają do życia w społeczeństwie i szukają pracy.

W dobie epidemii koronawirusa politycy w niektórych stanach pozwolili na przedwczesne zwolnienie więźniów należących do następujących grup: więźniowie starsi, będący w grupie ryzyka, jeżeli chodzi o zarażenie COVID-19, ci, których wyrok niedługo dobiega końca, czy osoby więzione za nieduże przewinienia. Tego typu kryteria wprowadzone zostały np. w stanach Nowy Jork czy New Jersey. 

Jak się jednak okazało, wielu więźniów po opuszczeniu placówek trafia np. do przytułków. Niektórzy nie mają ubrań codziennych i chodzili ubrani, dosłownie, w pomarańczowe kaftany. Dzięki donacjom ubrań z Rotary Club i organizacji Exodus więźniowie otrzymali ubrania, bieliznę i buty. Wielu z tych więźniów pochodziło z miasta Nowy Jork. 

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com