Connecticut

poleć serwis drukuj
Jedną ze zmian...

Przedłużony termin na rozliczenia podatkowe i czeki stymulacyjne

05-12-2020

W ciągu ostatnich tygodni świat się zmienił, również w naszym codziennym życiu zaszło wiele zmian. Izolacja społeczna, konieczność zakrywania twarzy w miejscach publicznych i zachowywania dystansu od innych osób, praca zdalna z domu – codzienność w dobie pandemii niesie ze sobą sporo wyzwań, którym jednak wszyscy staramy się sprostać w trosce o bezpieczeństwo własne, naszych bliskich i innych ludzi.

Zmienił się także sposób działania władz federalnych i stanowych, które starają się wesprzeć obywateli w walce z pandemią, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo publiczne. Jedną ze zmian wprowadzonych w tym celu jest wydłużenie czasu na składanie deklaracji podatkowych za poprzedni rok do 15 lipca br.

Wydział SkarbowyDepartment of Revenue Services (DRS) przedłużył termin składania deklaracji i rozliczeń podatkowych do 15 lipca 2020 r., ale to nie oznacza, że trzeba czekać do tej daty, by rozliczyć podatek. Najlepiej zrobić to odpowiednio wcześniej i w miarę możliwości – elektronicznie.

Co warto wiedzieć?

  • DRS mimo epidemii przyjmuje deklaracje i dokonuje zwrotów nadpłaconego podatku.
  • Najłatwiejszym sposobem jest wypełnienie formularza online, za pośrednictwem DRS Taxpayer Service Center – to bezpieczne, szybkie i darmowe. Jest to również najszybsza opcja na otrzymanie zwrotu podatku.
  • Ze względu na ograniczenia i procedury bezpieczeństwa wprowadzone w związku z koronawirusem rozliczenie podatku w formie papierowej trwa dłużej. DRS zachęca, aby podatnicy i agenci podatkowi składali deklaracje elektronicznie.
  • Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu deklaracji, możesz bez wychodzenia z domu skorzystać z bezpłatnej pomocy przez uwc.211ct.org.

System VITA

Możliwość skorzystania z systemu VITA (Volunteer Income Tax Assistance) jest dostępna, ale ograniczona. Co do zasady wiele osób o niskim dochodzie kwalifikuje się na skorzystanie z bezpłatnej pomocy w ramach system VITA, jednak obecnie, w trosce o bezpieczeństwo pracowników i wolontariuszy, wiele punktów stacjonarnych zostało zamkniętych. Jeśli twoje spotkanie z wolontariuszem VITA zostało odwołane, za kilka tygodni skontaktuj się z 2-1-1 i sprawdź, czy placówka, do której miałeś się zgłosić, jest już otwarta. Niektóre placówki VITA oferują też pomoc online. Poniżej lista takich miejsc i linki do zapisania się na wizytę online – sprawdź, czy na liście jest punkt z twojego miasta:

Jeśli twoje rozliczenie podatkowe nie jest skomplikowane i uważasz, że sam dasz radę wypełnić deklarację, możesz to zrobić bezpłatnie za pośrednictwem strony www.myfreetaxes.com  (dostępnej w języku angielskim i hiszpańskim).

Czeki stymulacyjne

Część osób otrzymała już czeki stymulacyjne, część nadal na nie czeka.

Jeśli sądzisz, że mogłeś paść ofiarą oszustwa lub przytrafiło się to komuś, kogo znasz, napisz na . Teraz Departament Ochrony Konsumentów (DCP) uruchomił opcję czatu na żywo, pozwalającego porozmawiać bezpośrednio z konsultantem w godzinach od 8:30 do 16:30 od poniedziałku do piątku.

Na stronie DRS ( lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 16:30 pod numerem ogólnym 860-297-5962, 800-382-9463 (obręb CT oprócz Greater Hartford) lub 860-297-4911 (tylko osoby niedosłyszące, TDD/TT).

Catherine Blinder
Chief Education and Outreah Officer CT Department of Consumer Protection

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com