Connecticut

poleć serwis drukuj
Impreza...

Noc Świętojańska odwołana

05-17-2020

Pod koniec czerwca miała odbyć się już 4. edycja Nocy Świętojańskiej w New Britain – imprezy charytatywnej, podczas której zbierane są co roku fundusze na rozbudowę domu dla niepełnosprawnych dzieci w Piwnicznej Zdrój.

Niestety, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczna Noc Świętojańska została odwołana, jak poinformował redakcję „Białego Orła” główny organizator Roman Nowak. Nie jest wykluczone, że lokalna Polonia będzie miała szansę wesprzeć ten szczytny cel w inny sposób jeszcze w tym roku, ale na kolejną okazję do wspólnej biesiady w tę najkrótszą noc roku oraz wykazania się kreatywnością w tworzeniu kolorowych, kwietnych wianków będziemy musieli poczekać do następnego czerwca.

WEM

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com