Connecticut

poleć serwis drukuj
Tegoroczny festiwal...

Festiwalu „Małej Polski” w New Britain nie będzie

06-08-2020

Mimo że jeszcze kilka tygodni temu organizatorzy wypowiadali się z optymizmem na temat tegorocznego festiwalu „Małej Polski” w New Britain, kilka dni temu została podjęta decyzja o jego odwołaniu.

Tegoroczny festiwal zaplanowany był pierwotnie na 31 maja, po czym ze względu na obostrzenia związane z pandemią przesunięto datę na 26 lipca, licząc, że do tego czasu restrykcje zostaną zniesione. Nic nie wskazywało na to, że impreza plenerowa na taką skalę nie będzie mogła odbyć się ani w lipcu, ani nawet wczesną jesienią. Jednak pod koniec maja gubernator stanu Ned Lamont zasygnalizował, że jeżeli ilość zakażeń nadal będzie systematycznie spadać, pod koniec lipca będą możliwe zgromadzenia liczące do 100 osób. Oznacza to, że nawet zakładając najbardziej optymistyczny scenariusz, impreza na przełomie sierpnia i września mogłaby zgromadzić zaledwie kilkuset uczestników.

Jednym z problemów jest zupełny brak możliwości kontroli ilości osób, impreza jest festiwalem ulicznym, ma charakter otwarty, nie zamknięty – tłumaczy Darek Barcikowski, od ponad roku pełniący funkcję przewodniczącego komitetu organizującego festiwal. – Poza frekwencją pojawia się też problem finansowania, sporo sponsorów już się wycofało, a rezerwacje stoisk stanęły w miejscu. Nikt nie chce rezerwować miejsc bądź dokonywać opłaty, nie mając pewności, czy festiwal się odbędzie ani jaka będzie frekwencja. Nie chcieliśmy stracić wiarygodności i zaufania osób, które przyczyniają się do organizacji imprezy. Nie pozostało nam nic innego jak odwołać tegoroczną edycję, z nadzieją, że za rok nadrobimy zaległości i może uda nam się zorganizować dwudniową imprezę – dodaje Barcikowski.

Do osób, które zarezerwowały stoiska bądź uiściły opłaty, na początku tygodnia został wysłany list o decyzji komitetu. Polonia Business Association, organizator festiwalu, zobowiązała się rozważyć inne sposoby promocji „Małej Polski” oraz lokalnych przedsiębiorców tego lata, o których zapewne będziemy informować jak tylko zostaną podjęte jakieś kroki.

WEM

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com