Connecticut

poleć serwis drukuj
Osoby mające więcej...

Medicare – sprawdź, czy jesteś uprawniony do pomocy finansowej!

06-29-2020

Wiele osób ubezpieczonych w Medicare jest uprawnionych do rządowo-stanowej pomocy finansowej, ale nie jest to automatyczny program i wielu o tej pomocy nie wie. Wystarczy złożyć aplikację, a do zakwalifikowania się brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności!

Limity dochodu w CT są wysokie, ale wielu zakłada, że pomoc im się nie należy, co jest błędem i stratą pieniędzy!

Aplikacje można składać przez cały rok, w przeciwieństwie do zapisów do obowiązkowego ubezpieczenia Medicare. Dodatkowym warunkiem, jaki należy spełniać, poza ubezpieczeniem lub uprawnieniem do Medicare, to posiadanie Zielonej Karty minimum 5 lat.

Osoby, które posiadają Zieloną Kartę min. 5 lat i nigdy nie pracowały w USA lub nie przepracowały 10 lat, również mogą i powinny zapisać się do ubezpieczenie Medicare. Jeśli kończą w tym roku 65 lat, powinny to zrobić w 7 miesięcznym Wstępnym Okresie Zapisowym. Zaleca się zapisanie do Medicare w lokalnym biurze Social Security 3 miesiące przed 65. urodzinami, Medicare zacznie działać od 1. dnia miesiąca urodzin.

Obecnie można zarejestrować się tylko telefonicznie lub przez stronę www.ssa.gov/benefits/medicare.

Osoby mające więcej niż 65 lat i 3 miesiące, nie objęte ubezpieczeniem w pracy, mogą zarejestrować się do Medicare w Otwartym Okresie Zapisów, który trwa od 1 stycznia do 31 marca każdego roku. Warto sprawdzić, czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków medycznych i na leki.

A oto przykłady, które przedstawiają trzy wybrane sytuacje osób, szukających informacji na temat Medicare.

Przykład 1.

Państwo Nowakowie ukończyli 65 lat, nadal pracują i nie pobierają emerytury. Jeśli ich zarobiony przychód brutto nie przekroczy $84,000/rok, otrzymają częściową pomoc finansową do Medicare, czyli nie będą płacić miesięcznej składki za Part B (w roku 2020 wynosi $144.60), a maksymalny koszt leków wyniesie $8.95/ lek lub mniej!

Przykład 2.

Pani Zofia jest na emeryturze i jej miesięczna amerykańska emerytura brutto, wraz z polską emeryturą i funduszem emerytalnym z pracy, wynosi $2,245 – pani Zofia może otrzymać całkowitą pomoc finansową od Medicare. Nie będzie płacić miesięcznej składki za Part B $144.60, rachunków medycznych (co-pays) oraz otrzyma tanie leki – maksymalnie $8.95/ lek lub mniej!

Przykład 3.

Pan Jerzy jest na rencie inwalidzkiej od 3 lat i otrzymuje z tego tytułu brutto $1,000/miesiąc, żona pana Jerzego pracuje i ma poniżej 65 lat; jej dochód brutto z pracy wynosi $580/tydzień, czyli ich łączny przychód roczny wynosi $41,640.

Pan Jerzy otrzyma częściową pomoc finansową, czyli zwrot opłaty za składkę Part B – $144.60/miesiąc, jak również dopłatę do leków. Nadal jednak będzie płacił rachunki medyczne (co-pays).

Warto pamiętać:

  • Opieka zdrowotna jest jednym z największych problemów i wydatków, z jakimi borykają się seniorzy, a zrozumienie MEDICARE pomoże uniknąć podstawowych błędów.
  • Kończysz 65 lat lub przechodzisz na emeryturę? Nadal pracujesz, ale ubezpieczenie z pracy jest zbyt drogie lub tracisz ubezpieczenie w pracy np. z powodu pandemii?

Służę bezpłatną pomocą w kontaktach z Social Security oraz odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości związane z Medicare i planowaniem emerytalnym.

Zapraszam na darmowe konsultacje – tel. 860.997.3054

Aleksandra Mroz – Licencjonowany Specjalista Ubezpieczeń Medycznych

Promocja

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com