Connecticut

poleć serwis drukuj
Gubernator...

Dlaczego testy na COVID-19 są tak ważne?

07-30-2020

Mieszkańcy Connecticut – dokonaliście rzeczy niesamowitej, ograniczając swoją odpowiedzialną postawą rozprzestrzenianie się COVID-19.

Przestrzegaliście zasad i wspieraliście się w tym wzajemnie nosząc maseczki, utrzymując bezpieczny dystans społeczny, regularnie myjąc ręce.

Na samym początku, gdy pandemia się dopiero zaczynała, z moich ust padło stwierdzenie, że postrzegam całą, liczącą 3.5 miliona osób populację Connecticut, jako jedną wielką rodzinę, ponieważ potrafimy się o siebie wzajemnie troszczyć. Pandemia trwa od marca, ale w końcu miałem okazję, by podróżować po całym stanie. Odwiedziłem wszystkie główne miasta, poznałem ich dzielnice, spacerowałem po parkach, zatrzymywałem się w lokalnych restauracjach. Byłem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania lokalnych społeczności w walkę z koronawirusem i odpowiedzialności wykazywanej na co dzień. Kelnerzy i barmani noszący w restauracjach maseczki, pojemniki z płynami do dezynfekcji dostępne praktycznie przy każdych drzwiach, rodziny w parkach, na kocach – spędzające wspólnie czas na zewnątrz, zachowując dystans od innych – to wszystko to najbezpieczniejszy sposób zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii.

Ale jest jeszcze jedna rzecz, o którą Was proszę – chodzi o poddanie się testom na COVID-19. Na początku epidemii testy były trudno dostępne i przeznaczone przede wszystkim dla osób najbardziej narażonych.

Teraz to się zmieniło – i potrzebujemy Waszej pomocy.

Jeśli ktoś mieszka w dużym mieście, zwłaszcza w budynku wielorodzinnym – powinien się regularnie poddawać testom na COVID-19. Być może słyszałeś o organizowanych przez Twoją parafię, lokalną przychodnię lub inną organizację wydarzeniach, podczas których można się przebadać – jeśli tak, warto z takiej możliwości skorzystać. Nawet jeśli ktoś nie ma ubezpieczenia medycznego, te organizacje pomogą w dostępie do testów.

Niezależnie od tego, gdzie ktoś mieszka, koniecznie należy się przebadać w przypadku wystąpienia jakichkolwiek symptomów zakażenia koronawirusem. Nieważne, czy jest to suchy kaszel, płytszy oddech, utrata smaku lub węchu, odczuwalne zmęczenie – każdy z tych objawów powinien skłonić Cię do poddania się testowi na COVID-19.

Na stronie ct.gov/coronavirus, po podaniu swojego kodu pocztowego, można znaleźć listę placówek w swojej okolicy, które wykonują testy na COVID-19 oraz informacje o sposobie umówienia wizyty, językach, w jakich porozumiewa się personel, jakie testy są oferowane itp. Jeśli masz jakieś wątpliwości – najlepiej zadzwonić bezpośrednio do wybranej placówki i zapytać.

Dlaczego testy są tak ważne? Bo wiedza pozwala nam podejmować właściwe decyzje, a im więcej wiemy, tym lepiej możemy chronić nasze rodziny, bliskich czy współpracowników przed zarażeniem. Jeśli wykonałeś test i dał on pozytywny wynik, jak najszybciej trzeba powiadomić o tym osoby bliskie i te, z którymi się miało ostatnio kontakt, żeby one również mogły poddać się testom i sprawdzić, czy nie są zakażone. W przypadku pozytywnego wyniku testu należy spodziewać się telefonu od osoby odpowiedzialnej za ustalanie kontaktów zakaźnych, która pomoże określić, z kim osoba zakażona miała styczność w ciągu ostatnich kilku dni. Trzeba ten telefon odebrać i poświęcić kilka minut na rozmowę – wszystkie podane osobiste informacje będą poufne, a informacje udzielone podczas rozmowy pomogą chronić innych.

Ostatnie kilka miesięcy było trudnym i budzącym wiele obaw czasem dla nas wszystkich – mieszkańców Connecticut, naszego kraju i całego świata.

Jednak podkreślić trzeba, że Connecticut jest jednym ze stanów, które najlepiej poradziły sobie z ograniczeniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Udało się to dzięki ciężkiej pracy nas wszystkich, podejmujących heroiczny wysiłek, by zwalczyć epidemię i wrócić do normalnego życia. I nadal – im więcej z nas będzie się poddawać testom, tym szybciej będziemy mogli zrezygnować z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej i wreszcie będziemy mogli na powitanie podać rękę czy uścisnąć dobrego znajomego.

Razem pokonajmy koronawirusa! Nośmy maseczki. Poddawajmy się testom. Okażmy szacunek Connecticut.

Gubernator Connecticut Ned Lamont

wróć

Fotorelacje

Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego w metropolii nowojorskiej

Społeczność polonijna złożyła w sobotę 1 sierpnia na nowojorskim Greenpoincie hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na maszcie przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zawisła flaga z kotwicą Polski Walczącej, która powiewać będzie nad Greenpointem aż do października, przez 63 dni – dokładnie tyle, ile trwało powstanie. Fot. PSFCU, facebook.com/GRAMXPROMOTIONS

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com