Connecticut

poleć serwis drukuj
Pierwszy konkurs...

Państwo Bogumiła i John Gładyszowie zarejestrowali konkurs Miss Polish-America

08-23-2020

25 maja 2020 roku firma Polish American Pageants LLC. otrzymała zgodę Federalnego Biura na używanie nowej marki (Trademark) w konkursie dla dziewcząt polskiego pochodzenia zamieszkałych w Ameryce. Nowy konkurs o nazwie MISS POLISH-AMERICA będzie organizowany na podobieństwo konkursu Miss America i będzie nieco inny od dotychczasowych konkursów, które są organizowane przez różne grupy czy osoby prywatne.

Chcemy, aby nowy konkurs Miss Polish America objął wszystkie stany USA – mówi „Białemu Orłowi” Bogumiła Gładysz, dotychczasowa organizatorka konkursu Miss Polonia Connecticut. – Nie chcemy być kompetycją tylko kompletną kooperacją z młodymi osobami – dodaje.

W szeregi organizacji zostaną zaproszone wszystkie byłe zwyciężczynie konkursów lokalnych i narodowych. To właśnie na ich apel powstał nowy konkurs. – Młodzi ludzie, którym damy taką szansę, będą mogli się wykazać umiejętnościami organizacyjnymi oraz będą mogli kontynuować to, co przez ostatnie 3 dekady robiły różne osoby w naszym środowisku. W produkcji konkursów piękności zaangażowanych jest zwykle około 25-30 osób. Aby wszystko było wykonane w perfekcyjny sposób, wymagana jest współpraca reżysera, choreografa, dyrektora sceny, kamerzysty, wideografa, osób technicznych – od światła i dźwięku, dekoratora, osób do obsługi w garderobie, makijażystów, stylistów, konferansjerów, konsultantów itd. – tłumaczy pani Gładysz.

Właściciele Bogumiła i John Gładysz mają ponad 25-letnie doświadczenia w tej branży, będąc współorganizatorami konkursu Miss Polonia. – Tu wielkie podziękowania dla pani A. Von Laube, za jej pomoc w promowaniu marki i poziomu konkursu Miss Polonia. Niestety, po wieloletniej współpracy zdecydowaliśmy, że nie możemy rozwijać czegoś, co do nas nie należy, więc zdecydowaliśmy się stworzyć nową organizację – mówi pani Bogumiła.

W związku z zaangażowaniem w Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku Bogumiła Gładysz uznała, że nowy konkurs o innej nazwie będzie bardziej odzwierciedlał potrzeby polsko-amerykańskich kobiet, które w większości są już drugą czy trzecią generacją i bardziej uważają się za Amerykanki. – Podczas konkursu będą mogły się zaprezentować nie tylko jako urokliwe panny, lecz będą miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, zaangażowania w życie społeczne, swoich pomysłów i talentów – zaznacza szefowa Miss Polish America.

W USA mieszka ponad 12 milionów osób polskiego pochodzenia i są jedną z najbardziej postępowych grup społecznych. – Polskie rodziny przykładają wagę do wykształcenia swoich dzieci na jak najwyższym poziomie, stąd wiele młodych ludzi z tytułami naukowymi w różnych dziedzinach z niesamowitą ilością talentów, o których wiedzą tylko nieliczni, a nowy konkurs będzie platformą do zaprezentowania wszystkiego, co młode kobiety chcą pokazać, nie tylko piękną twarz i figurę, ale piękny głos, piękną grę na instrumentach muzycznych, taniec czy inne artystyczne formy – mówi Bogumiła Gładysz.

Miss Polish America to tytuł, o który mogą się ubiegać wszystkie Amerykanki polskiego pochodzenia, nawet jeśli tylko jeden rodzic ma polskie korzenie.

Ze względu na ogólnoświatową pandemię i zamknięcie większych imprez kulturalnych w USA konkurs Miss Polish America przy użyciu nowoczesnych technologii odbędzie się wirtualnie przez internet.

Wszystkie osoby w wieku od 18 do 28 lat (stanu wolnego), zainteresowane wzięciem udziału w wirtualnym konkursie Miss Polish America, proszone są o kontakt pod adresem MissPolishAmerica@gmail.com. Już dziś można wysłać krótki życiorys z fotografią, która weźmie udział w konkursie Miss Photogenic.

Każda kandydatka zostanie poinformowana jak nagrać 60-sekundowy film (można użyć swojej kamery w komórce) i wysłać go aby wziął udział w prezentacji do nagrody „People's Choice”. Wszystkie osoby, które chcą się zapisać, nie ponoszą żadnych kosztów, a do wygrania będą ciekawe nagrody pieniężne oraz możliwość wzięcia udziału w konkursie finałowym, planowanym na przyszły rok.

Główna nagroda w konkursie narodowym to stypendium w kwocie 2,500 dolarów oraz bilet do Polski. Zwyciężczyni konkursu zostanie również zaproszona do udziału w dorocznej Paradzie Pułaskiego oraz w Balu Debiutanckim Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Organizatorzy zachęcają wszystkie stany do współpracy oraz oferują możliwość sponsoringu dla wszystkich zainteresowanych firm polsko-amerykańskich w USA.

Więcej informacji na stronie www.misspolishamerica.org oraz pod numerem tel. 860 883-2277. – Zapraszamy do współpracy polonijne media oraz wszystkie organizacje polsko-amerykańskie, które pragną być częścią nowej ery i sukcesu młodego pokolenia kobiet polskiego pochodzenia – mówi Bogumiła Gładysz.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com