Connecticut

poleć serwis drukuj

Wrzesień miesiącem edukacji na temat obowiązkowego ubezpieczenia od 65. roku życia!

09-22-2020

Fot. Archiwum WEM

Kończysz 65 lat, przechodzisz na emeryturę lub tracisz ubezpieczenie w pracy np. z powodu pandemii? Sprawdź, kiedy trzeba się zarejestrować do Medicare, aby uniknąć kary, która będzie pobierana dożywotnio, co miesiąc od Twojej emerytury!

Wstępny okres zapisów jest indywidualny dla każdego i obejmuje miesiąc 65. urodzin, trzy miesiące przed i trzy miesiące po nim, a więc trwa siedem miesięcy.

Obecnie można zarejestrować się tylko telefonicznie, dzwoniąc do lokalnego biura Social Security lub przez stronę www.ssa.gov/benefits/medicare.

WAŻNE:

  • Osoby nie muszą pobierać emerytury w wieku 65 lat, aby otrzymać Medicare, ale jeśli chcą pobierać emeryturę, muszą być zapisane do Medicare!
  • Osoby posiadające ubezpieczenie grupowe w miejscu pracy mogą odroczyć zapisanie się do Medicare w wieku 65 lat i kary za późniejsze przystąpienie do Medicare nie będą naliczone! Warto jednak porównać ubezpieczenie grupowe z ubezpieczeniem Medicare, ponieważ często Medicare jest tańszą opcją.
  • Osoby, które posiadają zieloną kartę min. 5 lat i nie pracowały w USA lub nie pracowały 10 lat, powinny zapisać się do ubezpieczenia Medicare.
  • W CT oferowana jest pomoc finansowa do Medicare, do zakwalifikowania się brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności – warto sprawdzić, czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków Medicare i na leki.

Przykład 1. Państwo Nowakowie ukończyli 65 lat, nadal pracują i nie pobierają emerytury. Jeśli ich przychód brutto nie przekroczy $72,000/rok, otrzymają całkowitą pomoc finansową do Medicare, czyli nie będą płacić miesięcznej składki za Part B (w roku 2020 wynosi $144.60/miesiąc) i rachunków medycznych, a maksymalny koszt leków wyniesie $8.95/lek lub mniej!

Przykład 2. Pani Zofia jest na emeryturze i jej miesięczna amerykańska emerytura brutto, wraz z polską emeryturą i funduszem z pracy, wynosi $2,245 – również pani Zofia może otrzymać całkowitą pomoc finansową do Medicare.

Z czego składa się i jak działa Medicare

Część A szpitalne ubezpieczenie obejmuje: pobyt w szpitalu, opiekę szpitalną, wyspecjalizowaną opiekę pielęgniarską, opiekę hospicyjną.

Część B medyczne ubezpieczenie obejmuje: wizyty i usługi lekarzy, usługi ambulatoryjne i chirurgiczne, chemioterapię, trwały sprzęt medyczny, środki testowe dla diabetyków, darmowe badania profilaktyczne itp.

Część C Medicare Advantage: część programu Medicare łącząca części A i B oraz najczęściej część D – leki na receptę. Plany zaczynają się od $0 na miesiąc, z górną granicą własnych wydatków.

Część D leki na receptę: plan Medicare oferowany przez prywatne firmy ubezpieczeniowe, który pokrywa część kosztów leków.

CZĘŚĆ A i B tworzą podstawowy/oryginalny medicare, który nie pokrywa kosztów leczenia w 100%, jak również nie zwiera ubezpieczenia na leki, świadczeń okulistycznych czy dentystycznych; i tu z pomocą przychodzą dodatkowe ubezpieczenia, takie jak polisy Medigap oraz plany Medicare AdvantageCzęść C oferujące, poza medycznymi świadczeniami i ubezpieczeniem na leki, również plany okulistyczne i dentystyczne, aparaty słuchowe za dopłatą, ubezpieczenie wypadkowe na cały świat, darmowy dostęp do siłowni czy transport i wiele innych benefitów ważnych dla seniorów.

Wybór dodatkowego planu jest uzależniony od indywidualnej sytuacji zdrowotno-finansowej, którą każdy ma inną, więc nie należy sugerować się np. opiniami znajomych, którzy być może mają źle dobrany plan dodatkowy.

Opieka zdrowotna jest jednym z największych problemów i wydatków, z jakimi borykają się seniorzy, a dobre zrozumienie Medicare pomoże uniknąć podstawowych błędów.

Służę bezpłatną pomocą w kontaktach z Social Security oraz odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości związane z Medicare i planowaniem emerytalnym.

Promocja


Zapraszam na darmowe konsultacje:
Aleksandra Mróz – Licencjonowany Specjalista Ubezpieczeń Medycznych
Tel. 860-997-3054
185 Silas Deane Hwy, Wethersfield, CT 06109

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com