Connecticut

poleć serwis drukuj
Okres zapisów do...

Rozpoczynają się coroczne zapisy do planów Medicare!

10-05-2020

Opieka zdrowotna w USA jest jednym z największych problemów i wydatków, z jakimi borykają się seniorzy, a właściwe zrozumienie Medicare pomoże Państwu uniknąć podstawowych błędów.

Warto mieć własnego i zaufanego doradcę ubezpieczeń medycznych, który poprowadzi Państwa przez meandry Medicare oraz będzie służył pomocą i udzielał szczegółowych wyjaśnień przez cały rok, jak również przez wiele następnych lat.

Coroczny okres zapisów do Medicare trwa od 15 października do 7 grudnia.

W tym czasie osoby posiadające Medicare Part A i Part B mogą dodawać świadczenia, takie jak plany Advantage (PART C) lub na leki (PART D), zmieniać je lub z nich rezygnować. Warto dokonać przeglądu planów, których na rynku jest bardzo dużo, aby wybrać najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie na następny rok.

Wstępny okres zapisów jest indywidualny

Obejmuje miesiąc 65. urodzin oraz trzy miesiące przed i trzy miesiące po nim. Można się zapisać do części A, części B albo obydwu. Można także zapisać się do dodatkowego planu Medicare Advantage (część C) lub planu na leki (część D).

Zaleca się zapisanie do Medicare w lokalnym biurze Social Security 3 miesiące przed 65. urodzinami, Medicare zacznie działać od 1. dnia miesiąca urodzin.

Obecnie można zarejestrować się tylko telefonicznie lub przez stronę http://www.ssa.gov/benefits/medicare.

Kto się kwalifikuje do programu ubezpieczenia medycznego Medicare?

Z programu Medicare mogą korzystać osoby, które:

  • mają obywatelstwo amerykańskie lub prawo stałego pobytu co najmniej 5 lat oraz
  • ukończyły 65 lat lub
  • nie ukończyły 65 lat, ale kwalifikują się z tytułu niepełnosprawności lub otrzymują rentę inwalidzką co najmniej 2 lata

 *Osoby, które nie pracowały w USA lub nie przepracowały 10 lat, ale posiadają Zieloną Kartę min. 5 lat, również mogą i powinny zapisać się do ubezpieczenia Medicare.

WAŻNE!

  • Osoby nie muszą pobierać emerytury w wieku 65 lat, aby otrzymać Medicare.
  • Jeśli osoba kończąca 65 lat nie zapisze się do rządowego ubezpieczenia Medicare, musi liczyć się z karami, które zostaną naliczone i będą odciągane co miesiąc od obecnej lub przyszłej emerytury.
  • Osoby zatrudnione i posiadające ubezpieczenie grupowe nie mają obowiązku zapisania się do Medicare w wieku 65 lat i kary za późniejsze przystąpienie do Medicare nie będą naliczone w przyszłości!

Warto jednak porównać ubezpieczenie grupowe z ubezpieczeniem Medicare, ponieważ często Medicare jest tańszą opcją.

*Uwaga; ubezpieczenie COBRA nie jest traktowane jako grupowe ubezpieczenie!

Wiele osób ubezpieczonych w Medicare jest uprawnionych do rządowo-stanowej pomocy finansowej. Do zakwalifikowania się brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności! Limity dochodu w CT są wysokie, więc warto sprawdzić czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków Medicare i na leki!

Z czego składa się i jak działa Medicare

Część A szpitalne ubezpieczenie obejmuje: pobyt w szpitalu, opiekę szpitalną, wyspecjalizowaną opiekę pielęgniarską, opiekę hospicyjną.

Część B medyczne ubezpieczenie obejmuje: wizyty i usługi lekarzy, usługi ambulatoryjne i chirurgiczne, chemioterapię, trwały sprzęt medyczny, środki testowe dla diabetyków, dializy, darmowe badania profilaktyczne, itp.

Część C Medicare Advantage: część programu Medicare łącząca części A i B oraz najczęściej część D – leki na receptę.

Część D leki na receptę: plan Medicare oferowany przez prywatne firmy ubezpieczeniowe, który pokrywa część kosztów leków.

Część A i B to podstawowy/oryginalny Medicare, który nie pokrywa w 100% kosztów leczenia, jak również nie zawiera ubezpieczenia na leki, świadczeń okulistycznych czy dentystycznych; i tu z pomocą przychodzą plany Medicare AdvantageCzęść C, oferując poza medycznymi świadczeniami również ubezpieczenie na leki, okulistyczne i dentystyczne, badanie słuchu i dopłaty do aparatów słuchowych, ubezpieczenie wypadkowe na cały świat, darmowy dostęp do siłowni czy transport i wiele innych benefitów ważnych dla seniorów.

Pomogę wybrać odpowiedni plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage już od $0/ miesiąc.

Wybór planów na rynku jest bardzo duży, ale jest uzależniony od indywidualnej sytuacji zdrowotno-finansowej, którą każdy ma inną, więc nie należy sugerować się opiniami znajomych, którzy mogą mieć źle dobrany plan dodatkowy.

Konsultacje i usługi związane ze zmianami ubezpieczenia są zawsze darmowe!

Promocja


Służę również bezpłatną pomocą w kontaktach z Social Security oraz odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości związane z Medicare i planowaniem emerytalnym.
Zapraszam!
Aleksandra Mroz – tel. 860. 997. 3054 – licencjonowany specjalista ubezpieczeń medycznych

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com