Connecticut

poleć serwis drukuj
Na osoby...

Poznaj lepiej Access Health CT

12-02-2020

Access Health CT to oficjalny rynek ubezpieczeń zdrowotnych w Connecticut, w ramach którego można porównać warunki i wybrać najkorzystniejszy dla siebie plan ubezpieczeniowy. Ponadto jedynie system Access Health CT umożliwia zakwalifikowanie się do pomocy finansowej, dzięki której można obniżyć koszt ubezpieczenia zdrowotnego lub zapisać się na bezpłatne lub niedrogie ubezpieczenie w ramach HUSKY Health (Medicaid/ Children’s Health Insurance Program lub CHIP).

Czy Access Health CT jest firmą ubezpieczeniową?

Nie. W ramach systemu Access Health CT można wybierać zarówno spośród renomowanych firm ubezpieczeniowych, takimi jak Anthem Blue Cross & Blue Shield i ConnectiCare, jak również, dzięki współpracy z Departamentem Pomocy Społecznej, uzyskać ubezpieczenie w ramach HUSKY Health.

Access Health CT jest jedynym miejscem, w którym:

 • można zakwalifikować się do pomocy finansowej, aby obniżyć koszty ubezpieczenia;
 • można sprawdzić, czy kwalifikujesz się do bezpłatnego lub taniego ubezpieczenia zdrowotnego za pośrednictwem HUSKY Health;
 • każdy oferowany plan pokrywa bez żadnych kosztów pewien podstawowy pakiet usług, takich jak badania profilaktyczne (np. coroczne badania kontrolne, szczepienia), leki na receptę, opieka psychologiczna, leczenie uzależnień itp.
 • można znaleźć lepszą i być może tańszą opcję niż COBRA (Consolidated Omnibus Budget Reconciliation Act), jeśli to ubezpieczenie jest oferowane przez pracodawcę.

Ale… to nie wszystko!

 • Porównaj plany i rozważ opcje, uwzględniając całkowite koszty związane z Twoim zapotrzebowaniem na usługi medyczne, takie jak wizyty u lekarzy, przepisywanie leków na receptę i to, jak często korzystasz z usług medycznych.
 • Możesz wybrać wysokiej jakości ubezpieczenia zdrowotne i stomatologiczne od znanych firm ubezpieczeniowych.
 • Możesz uzyskać BEZPŁATNĄ pomoc w ponad 100 językach od przeszkolonych przedstawicieli call center, certyfikowanych brokerów ubezpieczeniowych i certyfikowanych doradców (CAC).

Kto może się zapisać?

Każdy, kto jest mieszkańcem Connecticut z prawem legalnego pobytu (obywatelstwo USA – z urodzenia/naturalizacji lub ważny i aktualny status imigracyjny w USA) i nie przebywa w więzieniu, może zapisać się na ubezpieczenie za pośrednictwem Access Health CT.

Czy wiesz, że ponad 90% naszych klientów otrzymuje jakąś pomoc finansową lub kwalifikuje się do bezpłatnego lub taniego ubezpieczenia?

Tak! Dołączając swoje dochody i informacje o gospodarstwie domowym podczas ubiegania się o ubezpieczenie zdrowotne, możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do bezpłatnej lub taniej opieki zdrowotnej. Kryteria kwalifikacyjne zależą od wielkości gospodarstwa domowego, dochodu i miejsca zamieszkania.

Od czego zacząć?

Wybierając odpowiedni plan. Access Health CT ułatwia porównywanie różnych opcji ubezpieczeń, które uwzględniają koszty związane z wizytami u lekarzy, przyjmowaniem leków na receptę i tym, jak często korzysta się z usług medycznych.

Wybierając plan, warto zastanowić się nad kosztami przekraczających miesięczną płatność (premium). Zwróć uwagę na roczne odliczenie, możliwość dofinansowania lub koszty współubezpieczenia. Plany z najniższą miesięczną składką nie zawsze okazują się najtańszą opcją dla Ciebie i Twojej rodziny.

Kiedy można się zapisać?

Przez cały rok

Otwarte zapisy

1. Jeśli kwalifikujesz się do programu Husky Health (Medicaid/CHIP) czyli stanowego programu ubezpieczeń zdrowotnych oferującego bezpłatne lub tanie ubezpieczenia

2. Jeśli zaistnieją określone sytuacje losowe, tzw. Qualifying Life Event (QLE) w okresie poza czasem trwania tzw. Otwartych zapisów na ubezpieczenie (1 listopada – 15 grudnia). Do takich sytuacji losowych zalicza się np. Utrata ubezpieczenia wskutek utraty pracy, śmierć rodziców lub osiągnięcie określonego wieku – jeśli ktoś był uwzględniony w ubezpieczeniu rodziców, przeprowadzka do CT z innego stanu itp.

3. Jeśli jesteś rdzennym mieszkańcem Ameryki lub Alaski

4. Ubezpieczenie dla małych firm można rozpocząć w dowolnym miesiącu w trakcie roku

Otwarte zapisy na ubezpieczenie rozpoczęły się 1 listopada i potrwają do 15 grudnia. W tym okresie mieszkańcy CT mogą się zapisać na ubezpieczenie lub zmienić/odnowić swoje ubezpieczenie zdrowotne.

 

Gotowy się zapisać?

Przygotuj te informacje dotyczące Ciebie i osób w Twoim gospodarstwie domowym, które mają być objęte ubezpieczeniem:

 • daty urodzenia;
 • numery ubezpieczenia społecznego;
 • wiza, zielona karta lub dokumenty imigracyjne;
 • najnowsze W2 i/lub formularz 1040, formularz 1099;
 • aktualne ubezpieczenie zdrowotne;
 • zaświadczenie o dochodach, odcinki wypłat lub inne informacje o zatrudnieniu w celu potwierdzenia dochodu dla wszystkich w gospodarstwie domowym.

Access Health CT dla małych firm

Rozumiemy, jak ważne jest, abyś Ty i inni właściciele małych firm mogli zaoferować swoim pracownikom wysokiej jakości opiekę zdrowotną. Plany oferowane w ramach Access Health CT są dostępne dla małych firm, które mają 50 lub mniej pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy. Plany te mają elastyczne opcje, zapewniające wysokiej jakości opiekę zdrowotną dostosowaną do potrzeb danej firmy — i oferujemy fachowe doradztwo i wsparcie.

Więcej informacji można znaleźć na AccessHealthCTsmallbiz.com

Zgłoś się do nas – pomożemy BEZPŁATNIE!

 • Online: AccessHealthCT.com & Live chat
 • Telefonicznie: 1-855-805-4325 lub TTY 1-855-789-2428 (mówimy w ponad 100 językach)
 • Uzyskaj pomoc od certyfikowanych brokerów lub specjalistów ds. ubezpieczeń
 • Zaplanuj spotkanie wirtualne na Learn.AccessHealthCT.com/FindUs

Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do jednego z naszych centrów:

 1. New Britain: 1 Liberty Square
 2. Hartford: Community Renewal Team 330 Market Street
 3. Bridgeport: 333 State Street
 4. Stamford: 110 Prospect Street
 5. New Haven: Project Access 63 York Street
 6. Groton: 541 Eastern Point Road

Więcej informacji na Learn.AccessHealthCT.com/FindUs

Skontaktuj się z Access Health CT przed 15 grudnia i ubezpiecz się!

Materiał sponsorowany

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com