Connecticut

poleć serwis drukuj
Parkometry w „Małej...

Parkometry w polskiej dzielnicy New Britain: od kiedy, gdzie i za ile?

12-07-2020

Przygotowania do instalacji parkometrów wzdłuż ulicy Broad Street w New Britain, która stanowi centrum jednej z największych polskich dzielnic na wschodnim wybrzeżu USA, wywołały sporo emocji wśród właścicieli polskich biznesów, których nie przekonały zapewnienia burmistrz Erin Stewart, że płatny parking będzie korzystny zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla mieszkańców. Lecz pomimo sprzeciwu polskich przedsiębiorców, parkometry staną się rzeczywistością w polskiej dzielnicy już na początku Nowego Roku. „Biały Orzeł” dowiedział się, gdzie będą zainstalowane, w jakich godzinach będzie obowiązywać płatna strefa oraz ile trzeba będzie zapłacić, by zatrzymać się na zakupy w „Małej Polsce”.

Instalacja parkometrów rozpocznie się na początku stycznia i oprócz ulicy Broad Street do nowych miejsc objętych płatnym parkingiem dołączy również Columbus Boulevard oraz Herald Square w centrum miasta. Pod koniec listopada br. rada miasta przeznaczyła fundusze na zakupienie parkometrów. Instalacja ma się odbyć systematycznie od początku styczna, choć nie wiadomo jeszcze, ile potrwa oraz w której z trzech nowych stref się rozpocznie.

W polskiej dzielnicy parkometry zainstalowane zostaną od skrzyżowania z ulica Beaver Street po ulicę Burritt Street, czyli praktycznie na całej długości ulicy, z tym że wg informacji, jakie uzyskał „Biały Orzeł”, nie będą w pierwszej fazie obejmować wszystkich miejsc parkingowych na ulicy. Na tym obszarze mieścić się będzie też kilka miejsc dostępnych tylko dla samochodów dostawczych, ale miejsca te nie zostały jeszcze wyznaczone. Płatna strefa będzie obowiązywać między 8 rano a 5 po południu od poniedziałku do piątku. Opłatę jednorazowo będzie można uiścić tylko za jedną godzinę. Jeśli ktoś będzie chciał zaparkować na dłużej, będzie musiał ponowić opłatę – ma to na celu zwiększenie rotacji miejsc. Parkometry nie będą obowiązywać w weekendy oraz między 5 po południu a 8 rano, nie będzie w tym czasie też ograniczeń czasowych. – Nie przewidujemy, że godziny bądź dni, w których trzeba będzie płacić za parking, ulegną zmianie – powiedział „Białemu Orłowi” Jonathan Delgadillo z urzędu miasta, dodając, że płatne strefy obowiązują w New Britain bez zmian od poniedziałku do piątku od 8 do 5 od czasu, kiedy po raz pierwszy pojawiły się w mieście. Jonathan Delgadillo zapewniał też, że parking będzie bezpłatny w okresach poprzedzających święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc, tak jak stosowane jest w samym centrum miasta.

Za godzinny parking zapłacić trzeba będzie $1.50 przy płatności gotówką, kartą „smart card” bądź aplikacją mobilną „Pay2Park”, z tym, że aplikacja ta pobierać będzie dodatkowe 25 centów jako tak zwany „convenience fee” od każdego użycia (czyli w sumie opłata wyniesie $1.75). Opłata kartą kredytową również będzie wynosić $1.75. Karty „smart card” będą dostępne w urzędzie miasta i będzie można ich używać do opłat za parking w całym mieście New Britain. Początkowo karty te będą dostępne gratis z minimalną kwotą doładowania wynoszącą $25. Jedną z zalet płatności kartą „smart card” będzie możliwość zwrotu na kartę kwoty za niewykorzystany czas parkowania.

WEM

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com