Connecticut

poleć serwis drukuj
Koronacja Nicole...

Trwa nabór kandydatek do konkursu Miss Polonia CT

12-07-2020

Korona dla najpiękniejszej Polki w całym stanie to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale i obowiązek. Miss Polonia CT przez kolejne 12 miesięcy udziela się społecznie i bierze udział w różnego rodzaju imprezach polonijnych w całym stanie. Tytuł upoważnia też do udziału w finałowym konkursie Miss Polonia USA, który z reguły odbywa się w Nowym Jorku. Niektórym kandydatkom korona pomogła nawet uchylić furtkę do wielkiego świata mody i filmu, jak to było w przypadku Sabiny Gadecki, która dziś robi karierę w Hollywood, a początki kariery zawdzięcza koronie Miss Polonia w sąsiednim Massachusetts.

Lecz pomimo tego, że przyszłoroczny konkurs przebiegać będzie podobnie jak poprzednie co do formatu, głównym organizatorem konkursu Miss Polonia CT nie będzie już Bogumiła Gładysz, która prowadziła go jako stanowa organizatorka od blisko 20 lat. Od 2021 roku lokalna edycja konkursu powróci pod skrzydła Aldony Von Laube, która jest właścicielką konkursu i marki Miss Polonia i czuwa zarówno nad lokalnymi konkursami Miss Polonia w całych stanach, jak i organizuje ogólnokrajowy finał.

Bogumiła Gładysz natomiast zajmować się będzie rekrutacją reprezentantek New Britain i okolic, które przemaszerują nowojorską 5. Aleją w Paradzie Pułaskiego jako Miss kontyngentu „Małej Polski”, Junior Miss oraz Małe Miss. Od prawie samego początku wśród tradycji związanych z Paradą Pułaskiego jest wybór nie tylko marszałków poszczególnych kontyngentów, lecz również towarzyszących mu miss, junior miss i małych miss. Warto przypomnieć, że lokalny kontyngent „Małej Polski” reprezentujący Polonię z New Britain oraz okolic zarejestrowany został właśnie przez Bogumiłę Gładysz rok temu, kiedy to stan Connecticut po raz pierwszy poprowadził całą paradę. Miss maszerujące w Paradzie Pułaskiego wybierane są często spośród kandydatek nominowanych przez członków danego komitetu, a ich wybór nie wiąże się przeważnie z konkursem piękności w typowym rozumieniu. Co roku swoje Miss, Junior Miss i Małą Miss na Paradę Pułaskiego wybiera również kontyngent ze Stamford, który w Paradzie bierze udział regularnie od 50 lat.

Rozstając się z organizacją konkursu Miss Polonia CT, Bogumiła Gładysz zarejestrowała w tym roku osobny konkurs o nazwie Miss Polish-American, jednak jeszcze nie wiadomo, czy będzie się on odbywał. – Na razie będę się koncentrowała na wyborach Miss na Paradę Pułaskiego, bardzo mi się ten pomysł spodobał. Dziewczęta też są bardzo zadowolone z możliwości przejechania 5. Aleją zabytkowym kabrioletem, to dla nich prawdziwa frajda – tłumaczy Bogumiła Gładysz dodając, że w kontyngencie „Małej Polski” będą również mile widziane laureatki każdego lokalnego konkursu piękności. Pani Bogumiła rozważa też organizację ogólnokrajowego konkursu, którego zwyciężczyni brałaby udział w konkursie ogólnopolskim. – Tak naprawdę dużo zależy od nagród, od tego, co daje zwycięstwo w takim konkursie, a wyjazd na konkurs w Polsce byłby na pewno sporą atrakcją. Ten konkurs w Polsce wysyła z kolei swoją miss do globalnego konkursu Miss Universe – tłumaczy Bogumiła Gładysz.

Co do poziomu konkursu i nagród, Aldona Von Laube jest tego samego zdania. – Jeżeli konkursy będą organizowane na odpowiednim poziomie, będzie nimi zainteresowanie, zarówno ze strony kandydatek, jak i widowni i sponsorów – tłumaczy. – Popatrzmy na przykład stanu Massachusetts, gdzie wybory odbywają się na bardzo wysokim poziomie, zawsze są kandydatki, zawsze jest widownia i jest to duże, coroczne wydarzenie dla lokalnej Polonii, ci ludzie mają naprawdę klasę! – dodaje. Uważa też, że wycofanie się z organizacji konkursu Miss Polonia Connecticut przez Bogumiłę Gładysz jest szansą na wprowadzenie kilku zmian. Między innymi zamierza przenieść konkurs z powrotem do Polskiego Domu Narodowego w Hartford, gdzie odbywał się regularnie aż do 2017 roku. Natomiast z konkursu Mrs. Polonia (dla mężatek) planuje wyeliminować element pokazu w postaci prezentacji pań w kostiumach kąpielowych. Nie uważa też, że wybory miss na Paradę Pułaskiego będą konkurencją. – Zawsze współpracowaliśmy z Paradą, ale miss, które maszerują w ramach lokalnych kontyngentów, są nominowane, a nie wybierane w drodze konkursu – tłumaczy. – Zachęcamy, aby Miss Parady Pułaskiego brały również udział w naszych konkursach, tak samo jak laureatki konkursu Miss Polonia też co roku biorą udział w paradzie i maszerują 5. Aleją – zaprasza Aldona von Laube.

Aldona Von Laube przewiduje, że przyszłoroczne wybory Miss Polonia CT odbędą się na przełomie sierpnia i września, a ogólnokrajowy finał, w którym laureatka będzie reprezentować nasz stan, miesiąc później w Nowym Jorku. Zainteresowane kandydatki mogą już dziś zgłosić swój udział poprzez stronę . Konkurs Miss Polonia CT otwarty jest dla osób polskiego pochodzenia, lecz znajomość języka polskiego nie jest warunkiem. Zwyciężczyni konkursu, jak i I wicemiss, II wicemiss i miss publiczności zdobywają w konkursie cenne nagrody. W przyszłorocznym konkursie wybrana będzie również Miss Polonia Teen CT (kategoria dla nastolatek) oraz Mrs. Polonia CT (kategoria dla mężatek).  

Darek Barcikowski

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com