Connecticut

poleć serwis drukuj
Wolontariusze VITA...

Pomoc wolontariuszy VITA

03-21-2021

Trwa sezon podatkowy, dlatego ponownie uruchomiony zostaje program pomocy w zakresie rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych – Volunteer Income Tax Assistance (VITA). W tym roku program będzie działał w jeszcze bardziej dostępnej – wirtualnej formule, dostosowanej do potrzeb i lepszej niż kiedykolwiek. The Village for Families and Children and the Human Resources Agency of New Britain po raz kolejny nawiązały współpracę z The United Way of Central and Northeastern Connecticut, aby pomóc mieszkańcom w składaniu rozliczeń podatkowych bez opłat. Do bezpłatnego przygotowania zeznania podatkowego kwalifikują się gospodarstwa domowe o rocznym dochodzie do 57,000 dolarów.

Aby zarejestrować się w VITA w obszarze Greater Hartford i zaplanować darmowe wirtualne przygotowanie rozliczenia podatkowego z profesjonalnym wolontariuszem, trzeba zarejestrować się na stronie www.211ct.org/taxhelp.

Aby umówić się na spotkanie w New Britain należy wejść na stronę www.hranbct.org/VITA lub zadzwonić pod numer 860-356-2000.

Wszyscy możemy się zgodzić, że rok 2020 dla wszystkich był trudnym rokiem ze względu na zmagania z trudnościami finansowymi i zdrowotnymi. Wszyscy zasługujemy w tych nowych realiach na ulgę i pomoc. Dlatego w tym roku mottem przewodnim VITA jest „Skorzystaj z ulgi... ulgi podatkowej”. Wszyscy wolontariusze VITA są certyfikowanymi przez IRS doradcami podatkowymi i są gotowi pomóc wszystkim kwalifikującym się podatnikom ubiegać się o ulgi podatkowe, które im przysługują. Podobnie jak w ubiegłym roku, podatnikom pomagał będzie ten sam wielki zespół wolontariuszy przygotowujących deklaracje podatkowe, a wszelkie dane zostaną wprowadzone do odpowiedniego pliku wirtualnie. A ponieważ termin składania deklaracji podatkowych został przedłużony do 17 maja, jest jeszcze więcej czasu, aby zaplanować bezpłatne przygotowanie z VITA rozliczenia podatku dochodowego.

W ubiegłym roku, w naszym regionie, VITA wsparła ponad 13,000 podatników, co stanowi wzrost o 11.5 proc., pomimo że w połowie sezonu podatkowego ze względu na pandemię pomoc przeszła na formułę wirtualną. W zeszłym roku dzięki pomocy specjalistów VITA lokalni podatnicy otrzymali ponad 17.1 milionów dolarów w ramach federalnych zwrotów podatku i ulg podatkowych. Osoby, które złożyły swoje deklaracje podatkowe za pośrednictwem VITA, otrzymały średnio zwrot nadpłaty podatku w wysokości 1,410 USD na osobę i średnio ulgę podatkową w wysokości 1,111 USD. W tym roku VITA planuje zrobić jeszcze więcej, w tym uruchomić sponsorowane przez United Way warsztaty i programy dotyczące zarządzania finansami, w tym prowadzenia domowego budżetu czy oszczędzania, takie jak wirtualny coaching finansowy i dopasowany program oszczędnościowy.


Aby zarejestrować się w VITA i zaplanować bezpłatne przygotowanie zeznania podatkowego przez profesjonalnych wolontariuszy, wejdź na stronę www.211ct.org/taxhelp. Aby umówić się na spotkanie w okolicy New Britain odwiedź stronę www.hranbct.org/VITA lub zadzwoń na 860-356-2000.

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com