Connecticut

poleć serwis drukuj

Podaruj mi nerkę

03-21-2021

Jacek Smigelski z żoną Anną, dziećmi i wnukami mieszkają w Southington, CT od 1987 roku. W 2000 r. u Jacka zdiagnozowano wielotorbielowatość nerek PSKD, chorobę genetyczną, w której na nerkach powstają ogromne cysty, dodające obecnie 40 funtów do objętości brzucha. W chwili diagnozy Jacek był odnoszącym sukcesy prawnikiem, aktywnie pomagającym Polonii. Był też aktywny sportowo, grał w piłkę nożną, uprawiał wioślarstwo. Dziś sam potrzebuje pomocy naszej społeczności.

PSKD charakteryzuje się nadciśnieniem krwi, które trzeba regulować lekami, inaczej istnieje niebezpieczeństwo udaru. Wysokie ciśnienie zabija zdrową tkankę nerek, co przyspiesza rozwój choroby. Może dojść do niewydolności serca, cukrzycy lub zawału serca. Ostatecznym efektem choroby jest całkowita niewydolność nerek, po dojściu do której należy poddać się dializom i czekać na przeszczep nerki w kilkusettysięcznej kolejce. Nerkę można otrzymać od osoby żyjącej lub zmarłej. Ostatecznie bez przeszczepu nerki PSKD może doprowadzić do przedwczesnej śmierci pacjenta.

PSKD spowodowało u Jacka wysokie ciśnienie krwi oraz ogromny i uciążliwy brzuch i inne zaburzenia. Jego nerki są wypełnione cystami i płynem, pracują obecnie w około 10%, w efekcie czego Jacek jest stale zmęczony i osłabiony, nie może wykonywać wielu prac fizycznych. Chore nerki filtrują z organizmu także dobre składniki odżywcze, potrzebne do dobrego samopoczucia i codziennego funkcjonowania. A niepożądane chemikalia, które powinny być wydalane z ciała, są zatrzymywane, zanieczyszczając organizm.

Rozważ donację nerki!

Możesz podarować Jackowi jedną ze swoich nerek, aby ocalić mu życie. Dawca może żyć normalnie tylko z jedną nerką. Średni czas powrotu dawcy do zdrowia po przeszczepie wynosi około czterech tygodni. Firma ubezpieczeniowa Jacka pokrywa całość kosztów leczenia, łącznie z operacją i rekonwalescencją dawcy. Wielu pracodawców oferuje programy kompensacyjne dla osób oddających narządy.

Oddanie nerki może wzbogacić Twoje życie w sposób, o jakim nigdy nie myślałeś.

Wpisz w przeglądarkę poniższy link, aby dowiedzieć się, jak możesz uratować życie Jacka: https://www.ynhh.org/services/transplantation/center-for-living-organ-donors.aspx

Materiał sponsorowany


Jeśli chcesz oddać nerkę dla Jacka – zadzwoń: 866-925-3897.
Na przeszczep nerki w USA czeka obecnie ponad 200,000 osób. Spraw, by Jacek przeszedł na sam początek tej listy.

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com