Connecticut

poleć serwis drukuj
Podstawową zasadą...

Badania imigracyjne

03-22-2021

Tak zwane badania imigracyjne są niezbędne dla wszystkich osób, które wylosowały w loterii wizowej prawo do ubiegania się o zieloną kartę (prawo stałego pobytu w USA). Ich wykonanie konieczne jest również przy zmianie statusu imigracyjnego, na przykład w procesie starania się o obywatelstwo amerykańskie. Także osoby, które są sponsorowane przez zakład pracy lub osoby prywatne w USA i starają się o zalegalizowanie pobytu w USA, muszą również wykonać badania imigracyjne.

Badania imigracyjne są wymagane przez amerykański urząd imigracyjny (US Citizenship and Immigration Service – USCIS). Nie każdy lekarz może je wykonać, aby były uznane przez urząd imigracyjny, muszą zostać wykonane przez lekarza posiadającego akredytację USCIS. Takie uprawnienia posiada dr Vasanth Kainkaryam, który przyjmuje w dwóch lokalizacjach: Rocky Hill i South Windsor w Connecticut.

Badania muszą zostać wykonane w określonym terminie. Najpierw trzeba dostarczyć pewne dokumenty (np. zaświadczenie o przebytych szczepieniach), potem wykonywane są badania i testy laboratoryjne, a na koniec lekarz wystawia odpowiednią dokumentację. To wszystko trwa i bywa dość kosztowne. Dlatego oferta doktora Kainkaryama i założonej przez niego przychodni 4 Elements – Direct Primary Care (4E DPC) jest warta uwagi.

Bezpośrednia Opieka Medyczna (DPC) oferowana przez przychodnię 4 Elements – Direct Primary Care (4E DPC) założoną przez doktora Vasantha Kainkaryama ma wiele zalet. Do głównych należy między innymi bezpośredni dostęp do lekarza wtedy, gdy jest potrzebny. Nie trzeba czekać na wizytę, a poradę można uzyskać także telefonicznie czy przez internet, co zwłaszcza w dzisiejszych czasach pandemii ma dużą wartość. Istnieje też możliwość wizyt domowych. Ośrodek 4 Elements oferuje dostępność specjalistów z różnych dziedzin, co stwarza szerokie możliwości diagnostyczne i daje możliwość kompleksowej opieki nad stanem zdrowia.

Jeśli chodzi o badania imigracyjne, to zarówno testy, jak i formalności z nimi związane, jeśli ktoś zdecyduje się wykonać je w 4E DPC, potrwają co do zasady od 4 do 7 dni – o ile nie będzie konieczności wykonania dodatkowych testów lub badań. Również koszt ich wykonania jest przystępny – 225 dolarów od osoby dorosłej i nastolatków powyżej 15. roku życia i 200 dolarów w przypadku dziecka – gdy tymczasem przeciętnie ich koszt oscyluje około 300 dolarów lub więcej.

Podstawową zasadą działania przychodni 4E DPC jest troska o pacjenta i jego komfort i nie inaczej jest w przypadku badań imigracyjnych. Każdy może liczyć na bezpośredni kontakt z lekarzem, a nie jedynie z personelem ośrodka, a po przeprowadzeniu badań lekarz w wyczerpujący sposób przedstawi i wyjaśni ich wyniki. Po wykonaniu badań pacjent otrzyma odpowiednio wypełniony formularz i dokumenty, które należy przedstawić w Urzędzie Imigracyjnym.

Szczegółowe informacje na temat badań imigracyjnych można znaleźć na stronie internetowej: www.ctimmigrationdoctor.com, za pośrednictwem której można też w łatwy sposób zarejestrować siebie i członków swojej rodziny na badania imigracyjne.

Warto mieć na uwadze, że jeśli ktoś nie wykona zleconych badań imigracyjnych, automatycznie zostanie pozbawiony dalszego udziału w procesie naturalizacji (uzyskania prawa do stałego pobytu w USA).


Dowiedz się więcej:

860.469.5646
info@4elementsdpc.com
Facebook: 4elementsdpc
Instagram: @4elementsdpc
www.ctimmigrationdoctor.com

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com