Connecticut

poleć serwis drukuj
Gubernator CT Ned...

Szczepionki dla wszystkich

03-22-2021

Gubernator Ned Lamont ogłosił dziś, że akcja szczepień przeciwko COVID-19 w Connecticut przyspiesza, w związku z czym zmianie ulega harmonogram szczepień, ogłoszony w zeszłym miesiącu. Oznacza to, że szczepionka będzie dostępna szybciej i dla większej ilości osób.

Zmieniony harmonogram, który zakłada, że szczepionki będą dostępne dla wszystkich osób powyżej 16. roku życia już od 5 kwietnia, został przygotowany po tym, jak władze stanu zostały poinformowane przez administrację prezydenta Bidena, że w ciągu najbliższych tygodni można się spodziewać większych dostaw wszystkich trzech rodzajów szczepionek.

Obecnie Connecticut nadal plasuje się w pierwszej piątce stanów w kraju jeśli chodzi o procent populacji, która została zaszczepiona.

Mamy jednych z najlepszych i niezwykle oddanych dostawców, którzy pracują ze wszystkich sił, aby stworzyć infrastrukturę, która zapewni szczepionki dla jak największej liczby mieszkańców, tak szybko, jak to tylko możliwe – powiedział gubernator Lamont. – Na podstawie naszych rozmów z rządem federalnym dotyczących przydziału szczepionek przewidujemy dostarczanie ponad 200,000 pierwszych dawek tygodniowo na początku kwietnia. Ten przydział, w połączeniu z dynamiczną akcją szczepień prowadzonych w naszym stanie w ciągu ostatnich kilku tygodni, pozwala Connecticut znacznie przyspieszyć harmonogram, tak abyśmy mogli sprawiedliwie i skutecznie szczepić jak najwięcej mieszkańców. To jeszcze trochę potrwa, zanim szczepionki będą dostępne dla wszystkich, którzy chcą się zaszczepić, dlatego proszę o cierpliwość, ale w ciągu najbliższych kilku tygodni przewiduję, że będziemy mieli okazję znacznie zwiększyć ilość szczepionek podawaną każdego dnia – dodał.

Dzięki ogromnej pracy wszystkich działających w ramach naszej infrastruktury odpowiedzialnej za szczepienia, działaniom rządu federalnego w celu zwiększenia podaży szczepionek do stanów oraz decyzji gubernatora, by trzymać się systemu opartego na wieku, Connecticut poczyniło ogromne postępy w szczepieniu naszych mieszkańców – szybko, skutecznie i sprawiedliwie – powiedziała komisarz ds. Zdrowia Publicznego w Connecticut dr Deidre Gifford. – Ponieważ nadal koncentrujemy się na zasadzie równości w naszym programie szczepień, ta szybsza ekspansja na młodsze grupy wiekowe da punktom szczepień oraz lokalnym organizacjom zdrowotnym i społecznym jeszcze większą elastyczność, aby mogły dotrzeć do osób i grup potrzebujących szczepień i jeszcze bardziej zwiększyć dostępność szczepionek. Kiedy zbliżamy się do momentu otwarcia naszego programu szczepień dla wszystkich osób w wieku powyżej 16 lat, ważne jest, aby wszyscy nadal nosili maseczki, zachowywali dystans społeczny, unikali dużych zgromadzeń, pamiętali o myciu rąk oraz poddawali się testom i kwarantannie, jeśli są chorzy lub podejrzewają, że mogą być zakażeni – dodała.

Osoby, które są obecnie uprawnione do otrzymania szczepionki w Connecticut:

  • wszystkie osoby w wieku 45 lat i starsze;
  • personel medyczny;
  • ratownicy medyczni;
  • mieszkańcy i pracownicy placówek opieki długoterminowej;
  • mieszkańcy i pracownicy wybranych domów zakonnych itp.
  • pracownicy szkół PreK-12 i profesjonalni opiekunowie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od 5 kwietnia harmonogram otworzy się dla wszystkich osób w wieku od 16 do 44 lat.

Stan będzie współpracować z dostawcami i z Department of Developmental Services, aby przyspieszyć dostęp w kwietniu dla osób poniżej 45. roku życia, którzy ze względu na stan zdrowia są najbardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19.

Wszystkie kwalifikujące się osoby w stanie Connecticut, które chciałyby otrzymać szczepionkę, muszą umówić się na szczepienie z wyprzedzeniem. Informacje na temat tego, jak umówić się na wizytę i jak znaleźć najbliższy dostępny punkt szczepień, można znaleźć w internecie na ct.gov/covidvaccine.

Osoby bez dostępu do internetu mogą zadzwonić do Connecticut's Vaccine Appointment Assist Line pod numer 877-918-2224. Linia pomocy jest dostępna siedem dni w tygodniu od 08:00 do 20:00.

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com