Connecticut

poleć serwis drukuj
Fot. Quinnipiac...
Dyrektor Katedry...

Quinnipiac University – uczelnia otwarta na Polskę!

03-25-2021

Quinnipiac University w Hamden w stanie Connecticut to uczelnia, w której nowoczesna wizja edukacji oraz otwartość na nowe pomysły wspierane są prawie stuletnim doświadczeniem w zakresie kształcenia młodych ludzi, polegającego na przekazywaniu im nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności będących nieocenionym walorem na rynku pracy. Jednym z czynników wyróżniających Quinnipiac University na tle innych amerykańskich uczelni są też jego silne praktyczne relacje i związki z Europą Centralną, w tym z Polską. W ramach uczelni działa Katedra Polska, pod patronatem której, między innymi, realizowany jest program Global Business Affairs Polish Certificate, a niedawno do wielu studenckich stowarzyszeń działających na Quinnipiac University dołączył Polski Klub Studencki – Polish Cultural Society. To wszystko sprawia, że oferta Quinnipiac University jest wyjątkowo atrakcyjna zarówno dla osób pochodzenia polskiego, jak i dla tych, którzy są zainteresowani Polską w kontekście potencjału gospodarczego, akademickiego i kulturalnego, jaki ma ta część Europy.

Katedra Polska

Na Quinnipiac University działa Instytut Europy Centralnej (Central European Institute, CEI), którego działalność skupia się na wzmacnianiu relacji i związków między Stanami Zjednoczonymi i krajami Europy Centralnej w trzech głównych obszarach: akademickim, kulturowym i biznesowym oraz na promowaniu tej części Europy w środowisku amerykańskim – nie tylko jako regionu atrakcyjnego turystycznie, ale przede wszystkim jako mającego ogromny potencjał inwestycyjny i biznesowy. Od 2014 roku pod patronatem CEI działa Katedra Polska. Jej fundatorzy to rodzina Kate i Peter Novak z Longmeadow, MA. To dzięki ich filantropijnej hojności i wizji CEI i Katedra Polska coraz efektywniej budują mosty – zarówno te międzyludzkie, między studentami, wykładowcami i przedsiębiorcami, jak i transatlantyckie – między USA i Europą. ramach Katedry Polskiej realizowane są liczne programy i przedsięwzięcia, mające na celu przekształcić ideę budowania mostów między krajami w realną współpracę akademicką. – Katedra ma pełne wsparcie władz uniwersyteckich, jej programy funkcjonują na poziomie ogólnouniwersyteckim, a do swoich przedsięwzięć Katedra angażuje zarówno studentów, jak i kadrę akademicką. W programach Katedry Polskiej uczestniczą wszystkie zainteresowane wydziały i obecnie są to School of Education, College of Arts and Sciences, Law School i oczywiście School of Business – wyjaśniał w rozmowie z „Białym Orłem” dyrektor Katedry Polskiej na Quinnipiac University Gedeon Werner.

Jakie dokładnie są to programy, do kogo skierowane i na jakich aspektach współpracy się koncentrują?

  • Polsko-Amerykański Program Liderów Biznesu (Polish-American Business Leadership Program) – program ten realizowany był w latach 2017-2020. W jego ramach studentom z Polski przyznawane było pełne stypendia na studia MBA na Quinnipiac University. Dodatkowym niezmiernie ważnym wyróżnikiem programu była możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego (pracy) w Stanach Zjednoczonych. Absolwenci programu zdobywali to doświadczenie w najlepszych firmach amerykańskich, wliczając firmy z grupy Fortune 500.
  • Global Business Affairs Polish Certificate – jest to program przygotowujący studentów do kariery biznesowej lub rozpoczęcia własnej działalności, w Polsce lub ogólnie w Europie. Poza dawką wiedzy program zakłada spędzenie co najmniej jednego semestru studiów na uczelni polskiej oraz odbycie stażu zawodowego w polskich przedsiębiorstwach.
  • Student Consulting Project – w ramach tej inicjatywy studenci z Quinnipiac University doradzają polskim firmom (głównie startupom) jak wejść na rynek amerykański (we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Amerykańską Izbą Handlową w Polsce).
  • Programy wymiany akademickiej – programy skierowane są zarówno do studentów, jak i wykładowców. Po stronie polskiej jednostkami biorącymi udział w wymianie są czołowe uczelnie, m.in. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Białostocki.
  • Game Design Hub – w ramach tego przedsięwzięcia inicjowane i rozwijane są programy wymiany (w tym staży) w zakresie przedsiębiorczości i projektowania gier.

Działania Katedry Polskiej nie tylko realizują ideę pogłębionej współpracy akademickiej, ale przede wszystkim umożliwiają wzajemne poznanie kultur i środowisk gospodarczych i akademickich Polski i USA, co z kolei ułatwia nawiązanie relacji ekonomicznych i ma ogromny potencjał przekształcenia się w późniejszą regularną współpracę gospodarczą. Nauka łączy się z biznesem, a wykształcenie podparte doświadczeniem otwiera drzwi do kariery.


Dowiedz się więcej!
www.quinnipiac.edu
Quinnipiac University
275 Mt Carmel Ave., Hamden, CT 06511
Kontakt dla zainteresowanych: 203-500-8208 lub 

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com