Connecticut

poleć serwis drukuj
Polska ma ogromny...

Global Business Affairs Polish Certificate na Quinnipiac University

03-25-2021

Global Business Affairs Polish Certificate to program realizowany w ramach School of Business na Quinnipiac University pod patronatem Katedry Polskiej. Jego głównym założeniem jest przygotowanie studentów do ewentualnej kariery biznesowej w Polsce lub ogólnie w Europie. Program zakłada spędzenie co najmniej jednego semestru studiów na uczelni polskiej oraz odbycie stażu zawodowego w polskich przedsiębiorstwach. Global Business Affairs Polish Certificate jest częścią programu licencjackiego na kierunku Biznes i Zrządzanie, stanowiąc ich uzupełnienie. Program bazuje na już istniejących w School of Business programach nauczania, a z oferty skorzystać mogą studenci wszystkich innych wydziałów. Dodatkowo – nie jest wymagana znajomość języka polskiego.

Nie jest tajemnicą, że Amerykanie, a zwłaszcza młode pokolenie Amerykanów, nie wie o Polsce zbyt dużo. Ale nawet osoby o polskim pochodzeniu, lecz będące już trzecim czy czwartym pokoleniem Polaków w USA, często nie mają dużej wiedzy o ojczyźnie swoich przodków. Jeśli już, to często postrzegają Polskę przez pryzmat dobrej kuchni, martyrologii oraz lokalnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w ich społeczności. Program Global Business Affairs Polish Certificate ma uaktualnić ten stan rzeczy. – Poza dawką wiedzy teoretycznej (trochę historii, trochę wiedzy o nowoczesnej Polsce i jej zaletach konkurencyjnych) program ma dać studentom niezbędną wiedzę i zachęcić ich do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w Polsce lub podjęcia pracy w firmach mających swoje filie w Polsce. Ważną częścią programu jest jego aspekt praktyczny: konieczność wyjazdu do Polski (najlepiej na semestr) i odbycia praktyki zawodowej w Polsce. Jestem pewien, że po wyjeździe do Polski młodzi Amerykanie „otworzą oczy i serca” na Polskę i staną się prawdziwymi ambasadorami Polski! Tak właśnie działa dyplomacja obywatelska i tzw. „miękka siła perswazji – tłumaczył w rozmowie z „Białym Orłem” Gedeon Werner, dyrektor Katedry Polskiej na Quinnipiac University.

Jednym z głównych wymogów programu Global Business Affairs Polish Certificate jest odbycie stażu zawodowego w Polsce. To dla studentów niezmiernie cenne doświadczenie. Mogą na własne oczy przekonać się, jak wygląda współczesna Polska – kraj z prężną i ciągle rozwijającą się gospodarką, otwarty na innowacje i chętny do współpracy z partnerami z zagranicy. Potencjalni stażyści mogą liczyć na stypendia podróżne oraz na ewentualną pomoc w zakwaterowaniu na miejscu.

Polska ma ogromny potencjał gospodarczy – przez ostatnie 30 lat przeżywała największy w Europie stały wzrost gospodarczy. Polska już teraz jest ważnym celem amerykańskich inwestycji. Amerykańska Izba Handlowa w Polsce jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji reprezentujących amerykański biznes na świecie – twierdzi Gedeon Werner dodając, że celem działalności Katedry Polskiej i programu Global Business Affairs Polish Certificate jest pokazanie kraju nad Wisłą nie przez pryzmat polskiej martyrologii, ale Polski nowoczesnej, silnej gospodarczo, w której żyją szczęśliwi ludzie. – To są po prostu realia – podsumowuje. I nie zapominajmy też, że i Ameryka staje się coraz bardziej dostępna i otwarta dla polskiego biznesu! Dlatego też pracujemy z firmami polskimi chcącymi zaistnieć na gospodarczej mapie USA.

Dla studentów możliwość nauki i odbycia stażu w europejskim kraju to wyjątkowo atrakcyjna opcja. Nie chodzi tylko o wzbogacenie CV o interesujący zapis – choć dla potencjalnego pracodawcy, zwłaszcza działającego na rynku europejskim, może być to ogromny walor – ale przede wszystkim o poszerzenie horyzontów myślowych. Warto otworzyć się na nieznane i odważnie stawiać kroki na drodze do sukcesu.


Dowiedz się więcej!
www.quinnipiac.edu
Quinnipiac University
275 Mt Carmel Ave., Hamden, CT 06511
Kontakt dla zainteresowanych: 203-500-8208 lub 

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com