Connecticut

poleć serwis drukuj
– Najlepszą...

P.O. Komisarza ds. Zdrowia Publicznego w Connecticut Deidre Gifford zaszczepiona szczepionką J&J

03-25-2021

Pełniąca obowiązki Komisarza ds. Zdrowia Publicznego w Connecticut Deidre Gifford w piątek, 19 marca, została zaszczepiona przeciwko COVID-19. Szczepionka firmy Johnson & Johnson została jej podana w Stop & Shop w New Britain, CT.

Gifford zapewnia, że wszystkie dostępne i zatwierdzone do użytku w Stanach Zjednoczonych szczepionki są tak samo dobre. Szczepionka J&J wykazuje się 72% skutecznością w Stanach Zjednoczonych, 66% w Ameryce Południowej i 57% w Republice Południowej Afryki.

Najlepszą szczepionką jest ta, którą można jak najszybciej się zaszczepić – powiedziała komisarz Gifford, która mogła się zaszczepić, gdyż znajduje się w puli osób 55+. Obecnie w CT również osoby w wieku 45+ mogą się już szczepić.

Gifford szczepionkę podano w Stop & Shop, który będzie miał ograniczoną podaż szczepionki i będzie możliwość zaszczepienia się tam po wcześniejszym umówieniu.

Zarówno komisarz Gifford, jak i gubernator Connecticut Ned Lamont zapowiadają zwiększenie dostaw szczepionek do stanu w najbliższym czasie. – Przewidujemy, że za jakiś czas, prawdopodobnie już w maju, podaż przewyższy popyt na szczepionki – stwierdziła Gifford.

Do tej pory już prawie 1 milion osób otrzymało co najmniej pierwszą dawkę szczepionki Pfizer-Biontech lub Moderna. Około połowa z nich otrzymała też drugą dawkę. – Będziemy mieć mnóstwo szczepionek w ciągu najbliższego miesiąca – zapowiada gubernator Lamont, zatem można się spodziewać, że niedługo zaszczepić będzie się mógł każdy.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com