Connecticut

poleć serwis drukuj
Tegoroczny konkurs...
W ubiegłym roku do...

To już ostatnie dni naboru kandydatek do konkursu Miss Polonia CT 2018

08-01-2017

W niedzielę 13 sierpnia o godz. 13 w Polskim Domu Narodowym (60 Charter Oak Av.) w Hartford odbędzie się spotkanie i próba, na której wyłonione zostaną finalistki tegorocznego konkursu Miss Polonia Connecticut 2018. Konkurs ten odbędzie się 23 września. Dziewczyny zainteresowane koroną najpiękniejszej Polki w stanie wciąż mogą się jeszcze zapisać.

Dziewczyny w wieku od 14 do 16 lat wezmą udział w wyborach Miss Polonia Nastolatek, a dziewczyny w wieku od 17 do 27 lat w wyborach Miss Polonia. – Zapraszamy również dziewczyny chętne do konkursu Mrs. Polonia, czyli zamężne, oraz panów w wieku od 18 do 29 lat do konkursu Mister Polonia CT – mówi koordynatorka konkursu Bogumiła Gładysz, u której można uzyskać szczegóły oraz zasady konkursu (tel. 860-883-2277). Zainteresowane dziewczyny i chłopcy mogą też wysłać swoje dane wraz z fotografią pod adres: . W konkursie mogą brać udział tylko osoby zarejestrowane, z pobytem stałym w USA.

Bardzo potrzebne są nam również osoby zainteresowane pomocą, sponsorzy oraz woluntariusze. To oni mogą nam zagwarantować sukces gali finałowej. Zapraszamy do współpracy polonijne organizacje – zachęca pani Bogumiła.

Sponsorzy pomagają organizatorom w ufundowaniu nagród do rozdania na scenie w różnych kategoriach konkursu: Miss Internetu, Miss Photogenic, Miss Glamour, Miss Congeniality, Miss Swimwear i innych. – Potrzebujemy pilnie dekoratora wnętrz oraz kwiaciarnię, która pomoże w dekoracji Sali Balowej Polskiego Domu Narodowego w stylu eleganckiego wieczoru „Under the Stars Night to Shine” w biało-złotym kolorze gwiazd i pachnących kwiatów. Wszyscy sponsorzy zostaną wyszczególnieni w specjalnie wydanym programie konkursu, w którym znajdą się nie tylko fotografie wszystkich pięknych kandydatek, ale również sponsorzy. Warto też dodać, że podczas konkursu większość osób pracuje w czynie społecznym, aby ta piękna impreza mogła być kontynuowana przez kolejne lata. Liczymy na Państwa pomoc! – mówi organizatorka.

Dziewczyny, które biorą udział w konkursie, to Polki, które urodziły się w USA i które czują się dumne ze swojej polskości. Biorą udział w takim występie, gdyż traktują to jako wielkie wyróżnienie i dumę z bycia Polką. Zwyciężczyni wybrana przez lożę sędziowską jako nowa Miss Polonia CT będzie reprezentowała stan Connecticut w wyborach Miss Polonia USA w Nowym Jorku, które odbędą się 7 października.

Zapraszamy najpiękniejsze dziewczyny z wszystkich 69 miast Connecticut do wzięcia udziału w tegorocznych wyborach Miss Polonia CT 2018. Polonia w Connecticut od ponad 25 lat wybiera swoją ambasadorkę, która ma być wzorem do naśladowania i która dumnie reprezentuje nasz stan podczas różnych imprez kulturalno-rozrywkowych i dobroczynnych – zachęca Bogumiła Gładysz.

Więcej informacji na stronie: www.MissPolonia.US oraz na Facebooku: Miss Polonia Connecticut. Głosowanie na poszczególne kandydatki przez internet rozpocznie się na początku września br.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych, podobnie jak choinka, przywędrowała do Polski z Niemiec. Obecnie praktycznie w każdym większym polskim mieście przed świętami odbywają się świąteczne kiermasze, jednak najstarszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w naszym kraju i zarazem jednym z największych jest ten odbywający się w Krakowie. Fot. Marta Wróbel

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
12-22-2017
Spotkanie świąteczne Gniazda Sokołów Polskich #36
12-23-2017
Szkolny opłatek i jasełka w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie
12-24-2017
Wigilia w Klubie Polonez w North Lauderdale
12-24-2017
Wieczór wigilijny w Klubie Polonia, Inc.
12-25-2017
Występ Chóru „Aria” z Wallington
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com