Connecticut

poleć serwis drukuj
Wybór ubezpieczenia...

Czas, by zapisać się na ubezpieczenie zdrowotne!

12-22-2017

Zdarzyło się tak, że Isabel nie miała ubezpieczenia zdrowotnego – bardzo ją to martwiło. – Myślałam o rodzinie i chciałam pozostać zdrowa – wyjaśnia. Jej zmartwienia się rozwiały, gdy za pośrednictwem Access Health CT, czyli działającego w Connecticut programu, w ramach którego poszczególne firmy oferują ubezpieczenie zdrowotne, zapisała się na odpowiednie ubezpieczenie.

Ponieważ miała już ubezpieczenie, przysługiwały jej lekarskie wizyty kontrolne, dzięki którym mogła mieć pewność, że nic jej nie dolega. A jeśli zdarzyło się coś niespodziewanego – np. gdyby została ranna w wypadku lub zachorowała – wiedziała, że jest chroniona. To zapewniało Isabel spokój i dawało poczucie bezpieczeństwa. – Jestem bardzo zadowolona z mojego ubezpieczenia – stwierdziła Isabel.

W 2017 r. w Connecticut ponad 111,000 osób postąpiło podobnie jak Isabel i wybrało ubezpieczenie zdrowotne za pośrednictwem Access Health CT. Prawie 80% z nich uzyskało pomoc finansową obniżającą miesięczny koszt ubezpieczenia.

Aktualnie trwają zapisy na ubezpieczenie zdrowotne na rok 2018 – ich termin upływa 22 grudnia br. Zapisać można się na wiele sposobów: na stronie internetowej AccessHealthCT.com, dostając bezpłatną pomoc w punktach zapisów, za pośrednictwem brokerów lub specjalistów ds. ubezpieczeń na terenie całego stanu lub dzwoniąc pod numer 1-855-876-2428.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej.

Do kiedy mam czas, żeby się zapisać na ubezpieczenie zdrowotne? Termin powszechnych zapisów na ubezpieczenie na rok 2018 upływa 22 grudnia 2017 r. Osoby, które kwalifikują się na HUSKY Health/Medicaid mogą zapisać się w dowolnym czasie w ciągu roku.

Czym jest Access Health CT? Access Health CT jest to rynek ubezpieczeń działający w Connecticut. Został utworzony w 2011 r. w ramach implementacji ustawy Affordable Care Act, znanej także jako „Obamacare”. W 2017 r. za jego pośrednictwem na ubezpieczenie zdrowotne zapisało się 1,460 mieszkańców New Britain.


„Pracuję jako samozatrudniona i wiem, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Potrzebowałam ubezpieczenia dla siebie i mojej mamy, więc weszłam na stronę internetową i przejrzałam oferty różnych firm ubezpieczeniowych”

Mahibery, Bridgeport


Jakie opcje są do wyboru w ramach Access Health CT? W ramach Access Health CT plany ubezpieczeniowe oferują ConnectiCare i Anthem Blue Cross and Blue Shield. Zależnie od potrzeb, możesz wybrać najbardziej odpowiedni plan dla siebie i swojej rodziny. Wszystkie plany pokrywają podstawowe benefity, m. in. pozostawanie w sieci bezpłatnych rocznych kontroli lekarskich recepty na leki itp.


„Znalazłam plan optymalny dla mnie od zaufanej firmy, która znałam. Tak działa Access Health Connecticut!”

Brittany, Stamford


Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne? To zależy od dochodów, wieku i miejsca zamieszkania. Prawie 80% osób korzystających z Access Health CT kwalifikuje się na ulgę finansową, która pozwala obniżyć miesięczne koszty ubezpieczenia.

Jak mogę zyskać pomoc w oszacowaniu kosztu ubezpieczenia? Pomocna może być w tym porównywarka na stronie AccessHealthCT.com, w zakładce „Plan Comparison Tool” – pomoże ci znaleźć najlepszy plan, w oparciu o leki, jakie zażywasz i lekarzy, z których usług korzystasz.


  • „Zadzwoniłam do Access Health CT… Połączono mnie z kimś, kto odpowiedział na wszystkie moje pytania i pomógł wybrać plan optymalny dla mnie”
  • Charmaine, Hartford

Czy Affordable Care Act (ObamaCare) nadal obowiązuje? Czy posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego nadal jest obowiązkowe? Tak. Jeśli nie wykupisz ubezpieczenia, możesz zapłacić karę finansową. Ale pamiętaj, że istnieje możliwość pomocy w sfinansowaniu ubezpieczenia, jeśli zapisujesz się na nie poprzez Access Health CT.

Dlaczego powinienem zapisać się na ubezpieczenie? Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego to podstawa, jeśli chodzi o zadbanie o zdrowie swoje i swojej rodziny. Pokrywa ono prewencyjną opiekę zdrowotną, m.in. roczne kontrole lekarskie oraz stanowi zabezpieczenie w razie niespodziewanego wypadku wiążącego się z dużymi wydatkami na opiekę medyczną.


„Ubezpieczenie zdrowotne jest ważne dla całej rodziny. Dzięki Access Health CT znaleźliśmy brokera ubezpieczeniowego, który pokazał nam różne plany i pomógł wybrać najlepszą opcję dla naszej rodziny”

Rafael, Trumbull


Co powinienem wiedzieć, zanim zapiszę się na ubezpieczenie? Masz możliwość wyboru, zatem warto dokładnie poznać wszystkie opcje i wybrać tę, która jest najlepsza dla ciebie i rodziny.

Access Health CT oferuje trzy rodzaje planów:

  • Złoty plan, który miesięcznie kosztuje najwięcej, ale pozwoli ci zapłacić najmniej, kiedy będziesz musiał skorzystać z opieki medycznej. To dobry wybór, jeśli często korzystasz z usług medycznych lub jeśli wolisz zapłacić więcej, a w zamian za to zyskać spokój, że rachunek za wizytę u lekarza nie będzie aż tak wysoki.
  • Srebrny plan, który jest wyborem „po środku” – jeśli kwalifikujesz się na jakiś rodzaj pomocy finansowej, powinieneś wybrać srebrny plan, żeby skorzystać z tych oszczędności.
  • Brązowy plan, generujący co prawda najmniejsze koszty miesięczne, ale opieka medyczna – w razie korzystania z niej – będzie cię kosztowała więcej.

Jeśli potrzebujesz kogoś, kto doradzi ci, jaki plan wybrać, na stronie Support.AccessHealthCT.com klikając w zakładkę „Enrollment Specialists” możesz znaleźć brokera w swojej okolicy, który za darmo udzieli ci porady.


„Zadzwoniłam do Access Health CT, pomogli mi znaleźć certyfikowanego brokera, który doradził mi w wyborze najkorzystniejszego planu. Dysponują informacjami o różnych rodzajach ubezpieczeń zdrowotnych, co sprawia, że wybór jest naprawdę szeroki”

Mairead, Bridgeport


Jak się zapisać?

  • Odwiedź: Support.AccessHealthCT.com, żeby znaleźć specjalistę ds. ubezpieczeń lub brokera na swoim terenie
  • W Connecticut działa 10 punktów bezpłatnej pomocy w zapisach – sprawdź, gdzie się mieszczą na: Learn.AccessHealthCT.com/Locations
  • Zadzwoń: 1-855-876-2428 – konsultanci mówią po angielsku, hiszpańsku i w 100 innych językach.

Pamiętaj! Tylko zapisując się na ubezpieczenie za pośrednictwem Access Health CT możesz skorzystać z ulg finansowych obniżających koszt ubezpieczenia.

Promocja

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com